Alttan Ders Almak – Obilsin

AŞAĞIDAN DERS ALMAK

Eğitimde kredi sistemi vardır. Bu sisteme göre almanız gereken derslerden alabildiğiniz kadar kredi almanız yeterlidir. Dilerseniz derslerinize çeşitlilik katmak için seçmeli dersler de alabilirsiniz. Kredili sistemde dersleri dönem içinde işleyememeniz durumunda bir sonraki sınıfa geçersiniz. Böylece dersten başarısız olmazsınız. Ancak okuldan tam olarak mezun olabilmek için başarısız olduğunuz bu dersleri vermeniz gerekmektedir. Başarısız olduğunuz dersleri bir sonraki yarıyılda alabilirsiniz. Aşağıdan Dersler Öğrenmek Söylendi.

Başarısız olduğum dersi istediğim yarıyılda verebilir miyim?

Öğrenci bir dersten başarısız olursa bir üst sınıfa geçer. Aşağıdan Dersler Öğrenmek Bu dersi şu koşullar altında verme hakkına sahiptir: Güz yarıyılında başarısız olduğunuz bir ders varsa, onu bir sonraki dersin güz yarıyılında almak zorundasınız. Bahar yarıyılında başarısız olduğunuz dersleri de bahar yarıyılında almak zorundasınız. Yani hangi sınıfta olursanız olun, son sınıfta olsanız bile birinci sınıftan, ikinci sınıftan veya herhangi bir alt yarıyıldan kalan dersleri bulunduğunuz yarıyılda vermek zorundasınız.

Yaz Okulunda Başarısız Olduğum Dersleri Alabilir miyim?

Öğrenci bir dersten başarısız olursa Aşağıdan Dersler Öğrenmek Ancak öğrenim gördüğü üniversite veya yüksekokulda yaz okulu açılmış olması halinde bu dersleri yaz okulunda da verebilir. Yaz okulunda öğrenciler sadece kalan dersleri değil, alacakları dersleri de alma hakkına sahiptir.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın