Hamilelikte Karın Sertleşmesi ve Sebepleri

HAMİLELİKTE KARIN SERTLEŞMESİ

Mutlu bir evliliği olan her kadın hamile kalmayı ve bebek sahibi olmayı ister. Ancak hamilelik zor bir süreçtir. Bu zorlu süreçler anne adaylarını kaygılandırabiliyor. Hamilelikte yaşanan baş ağrıları da endişe yaratan konular arasında yer alıyor. Üstelik pek çok kadın Hamilelikte Karın Sertleşmesi karşılaşır. Bu durum anne adaylarını korkutuyor. Bebeğin oluşumu anne karnında gerçekleşir. Anne adayının rahminde büyüyen bebek baskı yapmaya başlar. Hamilelik ilerledikçe bu baskı giderek artar.

Karın sertleşmesine dikkat edilmeli

Bebek rahimde yavaş yavaş büyüdükçe Hamilelikte Karın Sertleşmesi Oluyor. Bu sertlik özellikle hamileliğin son dönemlerinde daha da artar. Ayrıca annenin düzensiz beslenmesi, aşırı yeme ve kabızlık gibi durumlar da karında sertleşmeye neden olabilir. Karındaki bu sertlik anne adaylarını korkutuyor. Bu tür şikayetlerin her hamile kadının yaşadığı yaygın şikayetler olduğu bilinmelidir.

Hamilelikte Karın Sertleşmesinin Nedenleri Nelerdir?

Hamilelikte Karın Sertleşmesi Anne adaylarını tedirgin ediyor. Başka ciddi nedenler olmadığı sürece bu normal bir süreçtir. Bu karın sertleşmesinin nedenleri bebeğin gelişimi ile birlikte rahmin de büyümesine bağlı olabilir. Bebek geliştikçe iskelet gelişimi de ilerleyecek ve kemikler şekillendikçe sertleşme de devam edecektir. Aynı zamanda anne adayı çok zayıfsa mide rahatsızlığı da buna sebep olabilir. Bu nedenlerin yanı sıra yalancı kasılma olarak bildiğimiz kasılmalar da ereksiyona neden olabilir.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın