Aradığınız Numara Kullanılmamaktadır! – Obilsin

Aradığınız numaraya ulaşılamıyor

Sabit hattan veya cep telefonunuzdan bir numara çevirdiniz ve karşınıza çıkan operatör ‘Aradığınız numaraya ulaşılamıyor‘ söz konusu. Bunun ne anlama geldiğini ve bir süre sonra tekrar aradığınızda ulaşılıp ulaşılamayacağını merak ediyorsanız size bu konu hakkında biraz bilgi verelim.
Hangi operatörü kullanıyor olursanız olun veya ararsanız arayın, karşı tarafın hat durumuna göre size ses kaydı yoluyla bazı bilgiler verilecektir. Bu bilgi size aradığınız cep telefonu hattının aktif olup olmadığını, aktif ise güncel durumunun ne olduğunu bildirir.
Gördüğünüz ses kaydı aradığınız numaranın kullanımda olmadığını söylüyorsa bu aradığınız hattın tamamen iptal edildiği anlamına gelir. Bu numaranın tekrar aktif olması mümkün değildir. Bu durum artık ulaşmak istediğiniz kişiye bu numara üzerinden ulaşamayacağınız anlamına gelmektedir. Bu kişi ilgili operatörle iletişime geçerek mevcut numarasını tamamen devre dışı bıraktı. Şimdi ise kendine yeni bir hat almış ve tamamen farklı bir numara kullanıyor. Bu durumda artık bu telefon numarasını kayıtlarınızda tutmanın bir anlamı kalmayacaktır.

Kapalı Telefon Hatları

Çoğu kişi uzun yıllar aynı telefon hattını kullanmayı tercih ederken bazı durumlarda telefon numarasını değiştirmek isteyenler de olabiliyor. Eski hatlarını kapatan ve artık yeni bir hatla hayatlarına devam eden arkadaşınızın veya arkadaşlarınızın eski numaralarını aradığınızda, sizi bir bant kaydı karşılayacaktır. Bu kayıt size ‘Aradığınız numaraya ulaşılamıyor‘ uyarı. Bu uyarıyı aldığınızda artık o telefon numarasına hiçbir şekilde ulaşamayacağınızı bilmelisiniz. Bir süre sonra telefonunuz çalmayacak ve gönderdiğiniz mesajlar iletilmeyecektir. Bu tür numaralar tamamen kapatılmıştır ve mesajlar dahil hiçbir şekilde ulaşılamaz. Aradığınız numara kullanımda değil. Aradığınız numara kullanımda değil. Aradığınız numara kullanım dışıdır.

Sizde Hangi Duyguları Uyandırdı?

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın