Beyaz dut kurusu kürü yapanlar yorumları

Beyaz dut antibiyotik olarak bilinen en faydalı meyvelerden biridir. Oldukça sevilen ve keyifle tüketilen beyaz dut, hem dalından koparılarak hem de toplanıp kurutularak tüketilmektedir. Beyaz dut kurusu da her mevsim tüketilebilecek en lezzetli atıştırmalıklardan biridir. Aynı zamanda beyaz dut kurusu kürü ile bazı önemli hastalıklara da şifalı çözümler bulunmaktadır. Beyaz dut kurusunu tedavi edenlerin yorumlarından yola çıkarak ve bilimsel olarak açıklanan bazı detaylara bakarak sizlere bazı önemli bilgiler verelim. Beyaz dut kurusu kürünü yapanların yorumları hep olumlu oldu. Beyaz dutun antibiyotik özelliği sayesinde egzama ve iltihap gibi bazı önemli sorunlara etkili çözümler bulunmuştur. Beyaz dut kurusu kürünün neye iyi geldiğini merak ediyorsanız işte detaylar;

Egzamaya karşı kurutulmuş beyaz dut tedavisi

Egzama çok önemli bir cilt hastalığıdır. Bu hastalıkla mücadele eden kişiler birçok farklı yöntem denemiştir. Egzama tedavisi konusunda beyaz dut kurusu kürü yapanların yorumları her zaman olumludur. Kurutulmuş beyaz dut kürü egzamaya en iyi çözümlerden biridir. Egzamaya karşı beyaz dut kurusu kürü yapmak isteyenler için kısa bir tarif verelim. Yarın bir litre suyu iyice kaynatın. Kaynayan suya bir avuç kuru dut atın ve kısık ateşte altı dakika kaynatın. 6 dakika sonra suyunuzu ocaktan alın. Ellerinizi yakmayacak sıcaklığa ulaştığında egzamaya yatkın olan ellerinizi kuru dut içeren suya koyun. Ve en az on dakika suda kalmasına izin verin. Ellerinizi sudan çıkardıktan sonra en az bir saat bu suyu durulamayın. Bir saat sonra elinizi ılık suyla durulayabilirsiniz. Ve bu kürü haftada üç kez uygulayın.

İltihaplara karşı kurutulmuş beyaz dut tedavisi

Beyaz dut iltihaplara karşı oldukça etkili bir silahtır. Egzama için hazırladığınız kürü kandaki iltihaplar için de kullanabilirsiniz. Hazırladığınız suyu kaynar suya döküp altı dakika kaynatıp süzün ve yarısını sabah aç karnına, diğer yarısını da akşam aç karnına için.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın