Çocuğun eğitimi ile ilgili güzel sözler

Geleceğimiz olan çocukların eğitimi bu hayatın en önemli dinamiklerinden biridir. İyi eğitimli çocuklar her zaman güvencemiz olacaktır. Tüm ebeveynlerin en hassas konularından biri olan çocuk eğitimi konusunda bugüne kadar pek çok bilimsel çalışma ve bilgi yapılmıştır. Dünyanın en önemli düşünürleri, eğitimcileri, yazarları, aile danışmanları, psikologları ve daha birçok önemli kişi çocuk eğitimi konusunda öğretici sözler söylemiştir. Çocuğun eğitimi ile ilgili güzel sözler İşte bu sözleri kimin söylediğini ve içeriğinin ne olduğunu merak eden ebeveynler için bazı örnekler;

Çocuğunuz sevgiyle öğrenmeyi anladığında öğrenmeyi sevmeye başlayacaktır. Zig Zagler İyi bir çocuk yetiştirmek, hazine dolu bir servetten daha değerlidir. Salzman Bir avuç sadaka vermektense, kendi çocuklarına terbiye ve terbiye vermek daha iyidir. Hadis: Söylenen her söz çocuğun kişiliğine yerleştirilen bir tuğladır. Yahya B. Muaz Anne-baba terbiyeli olursa çocuklar da terbiyeli olur. Goethe: Çocuklarınıza sessiz olmayı öğretin. Zamanı gelince bir şekilde konuşmayı öğreniyorlar. Hadis: 7 yaşına kadar çocuklarınızla oynayın, 15 yaşına kadar arkadaş olun, 15 yaşından sonra onlarla istişarede bulunun. (Hz. Ali) Bir çocuğun çocukluk döneminde edindiği ilk izlenimler hayatı boyunca sürer. . (Heinrich Schlimann) Çocukların öğütten çok iyi bir örneğe ihtiyacı vardır. (Joseph Jouberth) Çocuğun ruhsal ve bedensel eğitimi ve gelişimi birlikte yürütülmelidir. (İbni Sina) Bir çocuğun ilk öğrenmesi gereken ve en çok ihtiyaç duyduğu şey; Nasıl tahammül edileceğini bilmek anlamına gelir. (Jean Jacques Rousseau) Çocuklar dünyadaki en büyük zenginliktir. (Anonim) Bir çocuğa verebileceğiniz en iyi şey zamandır. (Fock) Küçük yaşta öğrenilenler taşa yazılan yazılar gibidir. Hadis: Çocuklar donmamış beton gibidir. Üzerlerine düşen her şey iz bırakır. Haim Jinott Çocuk yetiştirirken evi temiz tutmak, kar hâlâ yağarken kapı eşiğini temizlemeye benzer. (Phyllis Diller) Çocukların karınlarını, zihinlerini doyurduğumuz kadar ruhlarını da beslememiz gerekiyor. (Michael Marshall) Çocuklar donmamış beton gibidir, üzerlerine ne düşerse düşsün iz bırakır. (Haim Jinott) Tam bir çocukluğu geçirmemiş bir kişi, kolay kolay tam bir insan olamaz. (Hölderlin)

Çocuğun eğitimi ile ilgili güzel sözler Ebeveynlerin çocuklarını yetiştirirken doğru yolu bulmalarına, örnek almalarına ve ders almalarına yardımcı olduğu söyleniyor.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın