Diablo ne demek? – Obilsin

Şeytan İspanyolca bir kelime olup Türkçede şeytan anlamına gelmektedir. Diablo’nun anlamı nedir? Merak edenlerin çoğu bu isimdeki oyunun müdavimleridir. Çünkü bu kelime günlük hayatta çok sık karşılaşabileceğiniz bir kelime değil. Eğer bir arkadaşınız size bu şekilde hitap etmediyse ya da bu meşhur oyunu bilmiyorsanız muhtemelen böyle bir kelimenin varlığından da haberdar değilsiniz. Bu merak edilen kelime aslında 1996 yılından bu yana hayatımızda olan bir kelimedir. Blizzard Entertainment firmasının hazırladığı bu oyun ilk olarak 1996 yılında piyasaya sürülmüştür. İlk olarak konsol oyunu olarak satışa sunulan oyunun, 1996 yılında piyasaya sürüldüğünü biliyor muydunuz? 2 buçuk milyondan fazla kopya mı sattınız? Orijinal versiyonunda kalmayan ve yoğun talebe karşılık yeni versiyonlarıyla sürekli milyonlarca kopya satan oyunun ana karakterlerinden biri de şeytan. İşte bu yüzden oyun bu ismi aldı. Bu efsane oyun nedeniyle bu kelime insanlarda büyük merak uyandırmaktadır. Bazıları kötü insanlara karşı Diablo benzetmesi yapıyor. Birisinin sizin hakkınızda bu kelimeyi kullanması, sizin hakkınızda iyi düşünceleri olmadığını ve sizi şeytana benzettiğini gösterir.

Diablo nasıl bir oyun?

Şeytan Oyun uzun yıllardır piyasada olan konsol oyunlarından biridir. Ana karakterlerin insanlar, melekler ve şeytanlar olduğu bu oyunda iyiyle kötü arasında kıyasıya bir savaş yaşanıyor. Diablo kelimesi İspanyolcada şeytan anlamına geliyor ve oyundaki asıl şeytanın ismi de buradan geliyor. Bu nedenle oyuna isim koymak zor olmadı. Efsanevi oyunda Sanctuary adında fantastik bir dünya yaratıldı. Oyun bu fantastik dünyada geçiyor. Oyun baş şeytan ve melekler arasındaki savaşı konu alıyor. Oyun serisi sürekli güncellenmektedir. Blizzard Entertainment tarafından 1, 2 ve 3. bölümleri yayınlanan oyunun 4. serisinin de yolda olduğu biliniyor.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın