Saç Boyandıktan Kaç Dakika Sonra Yıkanır?

Pek çok kadın saçlarını kuaförlere emanet ederken birçoğumuz da saçımızı evde boyamayı tercih ediyoruz. Özellikle tek renk boyayı tercih eden kadınlar için evde saç boyamak hem daha hesaplı hem de daha kolay olabilir. Bu konuyla ilgili bazı detayları bildiğiniz zaman bu işi kendiniz de rahatlıkla yapabilirsiniz. Evde saçını boyamak isteyen kadınların en çok sorduğu sorulardan biri şu: Saçları boyadıktan sonra yıkamak ne kadar sürer? sorusu geliyor. Kaynağı bilinmeyen bu durumla ilgili pek çok söylenti var. Özellikle eski çağlarda saçlarını boyayıp 5 dakikada yıkamaya çalışanlar bile vardı. Saç boyasının saç yüzeyine iyice nüfuz etmesi ve saç tellerinizde kalıcı olabilmesi için yaklaşık 40-45 dakika saçınızda kalması gerekir. Aksi takdirde kullanılan üründen verim alamazsınız. Fazla olması halinde saçlarınızın zarar görmesine ve dökülmesine neden olabilir. Kısaca saçınızı boyadıktan sonra boyayı saçınızda 40 dakikadan az veya 45 dakikadan fazla tutmayın.

Saç Boyası Çok Uzun Süre Kalırsa Ne Sebep Olabilir?

Saç boyasını uyguladıktan sonra ne kadar süre saçınızda kalması gerektiği konusunda her zaman kafanızın karıştığını biliyorum. Sıkça sorulan sorular arasında saç boyasının ne gibi zararları olduğu, saç yüzeyinde çok uzun süre kalması durumunda neler yapabileceği gibi sorular yer alıyor. Saçlarınıza güzel bir görünüm kazandıran saç boyaları, içerdikleri kimyasallar nedeniyle bazı durumlarda zararlı olabiliyor. Özellikle saç boyası uygulandıktan sonra 45 dakikadan fazla bekletilirse cildinizde soyulmalara ve kepek oluşumuna neden olabilir. Ayrıca saçınıza oldukça zararlı olan saç boyasının fazla kullanılması saçlarınızın dökülmesine ve zayıflamasına neden olur. Uzun lafın kısası, güzel bir görünüm kazanmak için satın alıp saçlarınıza uyguladığınız boyaları, saç derinizde 45 dakikadan fazla bekletmeniz durumunda kötü sonuçlara yol açacağını unutmayın.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın