Vampirler hakkında bilgiler – Obilsin

Çocukluğumuzdan bu yana adını hep duyduğumuz ama varlığından her zaman emin olamadığımız vampirler hepimizin kabusudur. Pek çok filme konu olan ve günlük yaşamda insanların korku içgüdülerini en üst seviyelere taşıyan vampir anlatıları ile ilgili pek çok bilimsel açıklama ve içerik bulunmaktadır. Vampirlerle ilgili bilgiler çok merak ediliyor. İnsanoğlu, gerçekten var olup olmadığını, varsa özelliklerini sürekli olarak araştırmaktadır. İşte vampirler ve en merak edilenleri hakkında bilgiler;

Vampirler gerçek mi?

Her ne kadar dizilerde veya filmlerde vampirleri görmüş olsanız da bu gerçekliğe hazır olmalısınız. Çünkü dünyada gerçekten insan kanı içen vampirler var. Aslında bunun önemli bir sağlık sorunu olduğu düşünülüyor. Yalnızca Amerika’da sayıları 5 bine yakın olan ve vampir olarak adlandırılan insanlar, yaşamsal faaliyetlerini sürdürebilmek için her gün düzenli olarak kan içmek zorundadır. Hatta bu insanların bir araya geldiği topluluklardan bile bahsediliyor. Vampir olarak adlandırılan bu topluluklarda insanlar sürekli kan içerek bazı hastalıklarından korunuyorlar. Bu süreçte en çok merak edilen soru ön plana çıkıyor. Her gün kan içen bu insanlar bu ihtiyacını nasıl karşılıyor? Gerçekten insanları öldürüp kanlarını mı emiyorlar? Cevap elbette hayır. Bu ihtimal filmlerde de varlığını sürdürüyor ve gerçek hayattaki vampirler ihtiyaçlarını gönüllü olarak kan bağışlayan kişilerden karşılıyor.

Vampirlerin en belirgin özellikleri

Vampirlerle ilgili bilgiler arasında en çok merak edilen şey ne tür özelliklere sahip olduklarıdır. Onları tüm normal insanlardan ayıran çok ilginç bazı özellikleri var. İşte vampirler ve onların en belirgin özellikleri hakkında bilgiler; Güneş ışığını sevmiyorlar. Normal insanlar gibi güneş ışığında bronzlaşamazlar. Karanlığı seviyorlar. Tatlı yiyecekleri severler. Gündüz uyumayı, gece yaşamayı tercih ederler. Gündüz ve gece çok farklı karakterlere sahiptirler. Gündüzleri sakin ve sessiz iken geceleri ise tam tersidirler. Herhangi bir siyasi görüşe veya dine mensup değillerdir. Cinsel arzuları yüksektir. İlişki sırasında ise doğaları gereği ısırma ve kanama eğilimleri çok yüksektir. İnsanlarla kolay göz teması kuramazlar. Sürekli başka yere bakıyorlar. Bunun nedeni göz göze gelmenin onları kan işlemeye teşvik etmesidir. Suyu sevmiyorlar. Metalik eşyaları sevmezler. Saat, takı vb. ürünler kullanmazlar. Çünkü bu metaller ciltlerine zarar veriyor.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın