Erkek Kedilerin Memesi Olur Mu?

Kediler geçmişten günümüze insanoğlunun sevdiği evcil hayvanlar olarak devam etmiştir. Evcil hayvan grubunda yer alan bu tatlı kediler hakkında pek çok merak edilen soru var. Kedi sahiplerinin en sık sorduğu sorulardan biri de erkek kedilerin meme uçlarının olup olmadığıdır. Erkek kedilerin meme uçları var mı? Sorular geliyor. Bu sorular hakkında herhangi bir bilginiz yoksa yazımıza göz atmanızda fayda olabilir.

Erkek Kedilerin Memeleri Var mıdır? Sorununun Cevabı

Genellikle sadece dişi kedilerin memelerinin olduğu varsayılır. Sanılanın aksine erkek kediler göğüslerle doğarlar. Erkek kedilerin karnındaki bu çıkıntılar aslında işlevsizdir. Bu göğüsleri hayatları boyunca asla kullanamayacaklardır. Karın altında oluşan memeler standart olarak 8 veya 12 adet olarak görülebilmektedir.

Erkek kediler memelerinden süt üretir mi?

Dişi kediler, yavrularını belli bir olgunluğa ulaşana kadar beslemek için memelerini kullanırlar. Erkek kediler doğum yapamadığından memelerindeki meme bezleri hiçbir zaman süt üretmez. Erkek kedilerin memesi olup olmadığı ile ilgili bir diğer soru da erkek kedilerin yavrularını besleyip besleyemeyeceğidir. Erkek kediler yavrularını kesinlikle besleyemez veya belli bir olgunluğa gelene kadar besleyemezler.

Erkek Kedimin Meme Ucu Var Ne Yapmalıyım?

Erkek kedinizin göğüslerinin olması doğuştan gelen bir özelliğidir. Kedinizin karnının altında çok sayıda meme benzeri yumrular görüyorsanız hemen endişelenmemelisiniz. Sayıları 8’den 12’ye kadar değişen bu şişlikler tüm erkek kedilerde görülür. Erkek kedilerin göğüslerinin olup olmadığı konusuna gelince, kedinizin alt karnındaki kistleri göğüsleriyle karıştırmamalısınız. Meme yerine farklı kist ve yumru şeklinde oluşumlar mevcutsa kedinizi en yakın veterinere götürmenizi öneririz.

Erkek Kedilerin Göğüsleri Nasıl Görünür?

Erkek kedilerin göğüsleri dişi kedilerinkinden farklıdır. Erkek kedilerin memeleri kırmızı veya pembe renkte büyük sivilcelere benzer. Kadın göğüslerinden çok farklı olan bu göğüsleri tüylerin arkasına gizlendiği için göremeyebilirsiniz bile. Bu meme uçlarını erkek kedinizin gelişimi boyunca farklı aşamalarda görebilirsiniz. Erkek kedilerde görülen bu meme uçlarını fark ettiğinizde endişelenecek bir şey olmadığından emin olmalısınız.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın