Eskiden Kullanılan Şifalı Bitkiler – Obilsin

ESKİDEN KULLANILAN TIBBİ BİTKİLER

İnsanlar bazen alternatif tıpta şifa bulabiliyor. Alternatif tıpta kullanılan birçok şifalı bitki bulunmaktadır. Antik çağlarda tıbbın gelişmemesi şifalı bitkilerin kullanımını zorunlu kılmıştır. Geçmişte Kullanılan Şifalı Bitkiler Bu sayede insanlar sağlığına kavuştu. İnsanlar kolaylıkla ulaşabildikleri şifalı bitkilerle pek çok sağlık sorununa çözüm buluyorlardı.

Hangi Şifalı Bitkileri Kullanabilirim?

Bugün bile Geçmişte Kullanılan Şifalı Bitkiler Birçok kişi tarafından şifa kaynağı olarak görülmektedir. Yonca, kedi nanesi, anason, kakule, meyan kökü, kırmızı yonca, kişniş ve kedi nanesi gibi bitkiler birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Örneğin göz hastalıklarının tedavisinde boğuk otu tercih edilmektedir. Kaynatılmamak şartıyla ılık suda demlenen boğuk otu, göz hastalıkları ve böbrek hastalıklarının tedavisinde kullanılır. Yonca bitkisi aynı zamanda böbrek iltihapları ve idrar yolu enfeksiyonları için de önemli bir şifa kaynağıdır. Yonca üretimi özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde yaygındır. Aksaray ili dünya yonca ihtiyacının çoğunu karşılamaktadır.

Şifalı Bitkileri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Geçmişte Kullanılan Şifalı Bitkiler Bitkilerin sağlığa faydalı etkileri olmasına rağmen uzman kontrolünde tüketilmeyen bitkiler sağlığa zararlı etkilere sahip olabilir. Örneğin bir bitkide bulunan bir madde, kronik hastalığı olan ve sürekli ilaç kullanan kişilerde yan etkilere neden olabiliyor. Bitkisel tedavi yöntemlerine başvurmadan önce bir uzmandan konu hakkında bilgi almak önemlidir.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın