Ev Yapımı İce Tea – Obilsin

Ev yapımı Buzlu Çay
Amerika’da popüler bir içecek türü olan ve bu ülkenin sıcak bölgelerinden gelen buzlu çay, evde yapımı oldukça kolay olan bir içecek türüdür. Bazı malzemeleri kullanarak evinizde kolaylıkla yapabilirsiniz. ev yapımı buzlu çay Siz de yapıp afiyetle içebilirsiniz. Ev yapımı buzlu çayda şeker yerine doğrudan meyve kullanarak daha sağlıklı bir çay içme şansına sahip olacaksınız. Damak zevkine göre yoruma açık bir yapıya sahip olan buzlu çayın en pratik tarifi; Çayın sallanmasıyla yapılan bir tariftir. Bu tarifte iki çay poşetini sürahi veya benzeri bir kaba koyun, üç ila beş dakika sıcak suyla demlenmesini sağlayın ve ardından çay poşetlerini çıkarın. Daha sonra çayınızı kalorisiz tatlandırıcılar, meyveler veya şekerle tatlandırdıktan sonra yaklaşık altı bardak buz veya dört bardak soğuk su ekleyin. Buzlu çayınızın tadını çıkarabilirsiniz.

Ev yapımı buzlu çay Çeşitli yöntemlerle tatlandırılmaya da uygundur. Damak zevkinize göre limon dilimleri ekleyebilir veya hazırlama aşamasında limon suyu kullanabilirsiniz. Bu noktada yaratıcılık size kalmış. Daha yenilikçi tatlar için ananas; Şeftali, çilek veya kivi başta olmak üzere birçok meyvenin suyunu tercih edebilirsiniz. Egzotik meyveleri farklı çay çeşitleriyle birleştirmek, ev yapımı buzlu çaylarda leziz tatlar yakalamayı mümkün kılıyor. Dilerseniz çeşitli baharatlar ekleyerek buzlu çay yapabilirsiniz. Bu noktada yaratıcılık tamamen size kalmış.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın