Evde Ailece Oynanacak Eğlenceli Oyunlar

Bu aralar evde çok fazla vakit geçiriyoruz. Bu zamanı değerlendirmek istiyorsanız çocuklarınızla faydalı aktiviteler yapın ve onların zihinsel gelişimlerini harekete geçirin ancak ne yapacağınızı bilmiyorsanız. aileyle oynanacak oyunlar Listemize göz atmanızı öneririz. İyi okumalar!

6-Scrabble: Kelime Oyunu

Bu oyun beyninizi çalıştırır, sizi eğlendirir ve beyin gelişimini destekler. Ailenizle eğlenceli vakit geçirmek istiyorsanız boş zamanlarınızda Scrabble oyununu oynayabilirsiniz. Ayrıca arkadaşlarınızla sadece evde değil, pikniğe gittiğinizde de oynayabilirsiniz. Bu oyunu çoğunlukla kitap, dergi, gazete vb. yerlerde bulabilirsiniz. Kazanan okuyucu olacaktır. Eğlence!

5-Jenga: Kuleyi Üstte Tutma Oyunu

Jenga oyununun amacı Jenga taşlarından yapılmış kuleyi devirmek değildir. Yarışmacılar sırayla taş çekip kuleye eklemeler yapar. Alttan ve üstten taş çekmek yasaktır.

4-Uno Oyunu: Kartlarınızı Bitirmeye Çalışın

Uno oyununa göre tüm yarışmacılara eşit miktarda kart dağıtılır. Yarışmacıların amacı ellerindeki kartları rakiplerinden önce bitirmektir. Bu oyun kalabalık ailelerde veya kalabalık arkadaş gruplarında daha eğlenceli oynanır. Oyunu kendiniz de farklı şekillerde oynayabilirsiniz.

3-Mangala Oyunu

Mangala, uzun yıllardır oynanan geleneksel bir Türk oyunudur. Bu oyun iki kişiyle oynanır. Zeka ve strateji oyunudur. Bu oyunu ailece oynamak isteyenler turnuva şeklinde oynayabilirler.

2-Tabu Oyunu

Tabu oyunu iki grup halinde oynanan eğlenceli bir oyundur. Evdeki kişi sayısını ikiye bölerek gruplar oluşturabilirsiniz. Bu oyunda yasaklı kelimeleri kullanmadan bir kelimeyi ifade etmeye çalışıyorsunuz. Burada sizi zorlayacak ikinci yasaklı faktör ise kelimeler dışında bu kelimeyi sınırlı bir süre içerisinde ekibinize açıklamak zorunda kalacak olmanızdır.

1-Dart Oyunu: Hedefi vuran kazanır

Dart oyununda her birey bir takımı temsil edebilir veya gruplara ayrılarak bu şekilde oynayabilirsiniz. Burada önemli olan herkesin atış yapması ve asıl hedef olan kırmızı noktaya en yakın atışı yapmasıdır. Her alanın kendine özel puanı vardır ve en çok puanı toplayan kazanır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın