Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Tehlikeli Mi?

HAMİLELİKTE SOL KASIK AĞRISI

Hamilelik döneminde bebeğin gelişimine bağlı olarak kasık ağrıları ortaya çıkar. Bu kasık ağrıları, özellikle ilk hamileliğini yaşayan anne adaylarını daha da kaygılı hale getiriyor. Henüz bilmediği veya yaşamadığı bir duyguyu yaşayan yeni anneler, ağrı ve kasılma durumlarında bebekleri ve kendileri için endişelenirler. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı veya sağ kasık ağrısı yaşanabilir. Kasık ağrısının temel nedeni bebeğin anne karnında büyümeye başlamasıdır. Bu büyüme sonucunda annenin kasık bölgesinde baskı oluşur. Bu basınç hamilelik sırasında kasık ağrısına neden olur.

Hamilelikte Kasık Ağrısı Tehlikeli midir?

Hamilelik sırasında kasık ağrısı normal bir süreçtir. Bebeğin yavaş yavaş büyüyüp gelişmesi bu ağrılara neden olur. Anneye ve bebeğe zarar vermeyen bu ağrıların yanı sıra vücudun farklı durumlara işaret ederek sinyal verdiği ağrılar da olabilir. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı ve sağ kasık ağrısı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Önemli olan ağrının hangi tarafta olduğu değil, ağrının nedenidir.

Hamilelikte Sol Kasık Ağrısına Dikkat!

İdrar yolu enfeksiyonu veya dış gebelik gibi durumlarda ve düşük yapma riski gibi durumlarda anne adayları da hamilelik döneminde kasık ağrısı yaşarlar. Hamilelikte Sol Kasık Ağrısı Kanama, lekelenme gibi bir sorun varsa mutlaka doktora başvurmalısınız. Bu gibi durumlarda sorun ne olursa olsun mutlaka çözülmesi gerekir. Aksi takdirde hem bebeğin hem de annenin hayatı tehlikeye girebilir. Anne ve bebeğin sağlığı için gerekli kontroller gecikmeksizin yapılmalıdır.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın