iyi bir arkadaş nasıl olmalı

İyi bir arkadaş olmak için nasıl davranmalısınız? Veya arkadaşlarınızın iyi arkadaş olabilmeleri için nasıl davranmalarını istersiniz? Kısacası nasıl iyi bir arkadaş olunur Sorusu arkadaşlığa önem veren herkesin merak ettiği bir konudur. İyi bir arkadaş olabilmek için bazı önemli ayrıntılara dikkat edilmesi gerekir. Çünkü bunun için herkes gibi davranmanıza gerek yok ama arkadaşınıza karşı daha dikkatli ve özel olmanız gerekiyor. Bu nedenle bazı davranışlarınızı kontrol altına alarak iyi bir arkadaş olma yolunda ilerleyebilirsiniz.

nasıl iyi bir arkadaş olunur sorusunun cevabını arıyorsanız ve önerdiğiniz bu davranış ve kriterleri uygulamaya başlamak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İşte senin için nasıl iyi bir arkadaş olunur Sorunun en net ve en doğru cevapları;

Kıskançlık yapmaz

Kıskançlık duygusu, her türlü ilişkiyi olduğu gibi arkadaşlık ilişkilerini de kısa sürede yıpratan kötü bir duygudur. Kıskanç bir arkadaşınız varsa onun size vereceği zarara hazırlıklı olmalısınız. Burada dikkat etmeniz gereken iki nokta var. Kıskançlığını açıkça gösteren arkadaşlarınız olacağı gibi, bu kıskançlık duygusunu gizliden gizliye barındıran arkadaşlarınız da olacaktır. Sizi, konumunuzu veya durumunuzu kıskanan arkadaşlarınız hiçbir zaman iyi arkadaş olamayacaktır. Bunun için nasıl iyi bir arkadaş olunur Sorunun ilk cevabı kesinlikle kıskanç olmayan, kıskançlık yapmayan kişiler olmalıdır.

Ne zaman ihtiyacınız olursa yanınızda

Kötü günlerde dostluğa iyi günlerden daha çok ihtiyaç duyacaksınız. Elbette dostlarınız iyi günlerinizde her zaman yanınızda olmalıdır, öyledirler de ama önemli olan zor zamanlarınızda arkadaşlarınızın sizi asla yalnız bırakmamasıdır. İyi ya da kötü her anınızda, kısacası ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olan insanlar, iyi dostlarınızdır. Özel günlerinizde, en mutlu günlerinizde, işe başladığınız ilk gününüzde, hasta olduğunuzda, alışveriş yaparken veya boş otururken bile yakın dostlarınızın yanında olmak sizin için özeldir. BENnasıl iyi bir arkadaş olunur diye sorarsanız iyi günde de, kötü günde de yanınızda olması gerektiği cevabını alabilirsiniz.

Sen ona söylemeden seni anlıyor

nasıl iyi bir arkadaş olunur Merak ediyorsanız sizi hiçbir şey söylemeden anlayan insanlar mutlaka vardır. Yüzünüze baktığınızda ne hissettiğinizi anlayan ve ona göre davranan arkadaşlar her zaman en yakın arkadaşlarınız olarak kalacaktır.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın