Hemen İzlemeniz Gereken 5 Uzay Filmi – En İyi Uzay Filmleri

Uzay tüm insanlığı derinden etkileyen büyülü bir oluşumdur. Kendisi için yapılan deney ve bilimsel çalışmaların yanı sıra şiirler yazıldı, filmler de çekildi. Uzaya olan hayranlığını gizleyemeyen insanoğlu, ona her geçen gün daha çok aşık oldu. Uzaya olan aşkınızın daha da tazelenmesi için yanınızdayız.” en iyi uzay filmleri adlı makaleyi oluşturduk. İzlemenin tadını çıkarın!

Yerçekimi (2013)

Dahi bir tıp mühendisi olan Ryan Stone, Matt Kowalsky’nin yönetimi altında ilk uzay yolculuğuna çıkacak. Uzayda farklı görevleri yerine getirirken yaptığı bir hata sonucu başına büyük bir felaket gelir. Mekiklerine bir nesne çarptı ve paramparça oldu. Dünya ile iletişimi tamamen kesilen iki astronot, uzayda süzülmeye başlar. Sonsuz karanlığın içinde kelimenin tam anlamıyla kaybolmuşlar. Bu karanlıkta oksijenleri sınırlıdır ve oksijenin bitmesi durumunda hayatlarının sona ereceğinin bilincindedirler. Bu hayatta kalma mücadelesine tanıklık edeceğiniz Yerçekimi adlı filmi izleyin. en iyi uzay filmleri Listeye dahil ettik. İyi bir uzay filmi arıyorsanız Gravity tam size göre olabilir.

Yıldızlararası (2014)

Artık dünya yok olmanın eşiğinde. Filmin ana karakteri Cooper, geçimini yalnızca mısır ekip hasat ederek sağlıyor. Kötüleşen dünya koşulları toprağa yalnızca belirli besinlerin ekilmesine izin veriyor. Bir süre sonra Cooper insanlığı kurtaracak bir uzay görevi için seçilir. Kızı Murphy ise bu durumdan memnun değildir. Cooper’ın göreve çıkmasıyla zorlu bir mücadele başlar. Beyin yakan ve uzay filmi arıyorsanız Interstellar’ın muhteşem büyüsü size yetecektir. Bize göre yıldızlararası en iyi uzay filmleri Listede olmayı hak ediyor.

Marslı (2015)

Artık Dünya’dan Mars’a astronotlar gönderilmeye başlandı. Bu astronotlar Mars’ta yeni bir yaşam alanı kurup onu insanlığın ikinci evi haline getirmek isterler ancak işler beklendiği gibi gitmez. Ekip, gezegendeki bir fırtına sonucu ölenleri gönderdi. Her şeye rağmen Watney yaşıyor. Dünyadaki iletişim ekibinin bundan haberi yok. Watney’in hem Mars gibi bir gezegende hayatta kalması hem de Dünya’daki ekiple hemen iletişime geçmesi gerekiyor. Bu mücadelenin size keyifli bir izleme keyfi yaşatacağına eminiz.

Güneş Işığı (2007)

Dünyada yıl 2057. Güneşte tuhaf şeyler meydana geldi ve dünya bundan olumsuz etkilendi. Dünyanın sonu geliyor. Dünyayı kurtarmak için güneşi hayata döndürecek bir ekibin görevlendirilmesi gerekmektedir. Takım başarısız. Daha sonra yeni bir ekip kuruluyor. Bu ekibin güneşi hayata döndürmekten başka seçeneği yok. Uzay gemilerinde taşıdıkları nükleer savaş başlığıyla güneşi hayata döndürmek zorunda kalırlar ancak bir şeyler ters gider ve dünyayla iletişimleri kesilir. Hem güneşi hayata döndürme çabası hem de grup içinde yaşanan tatsızlıklar filmin en dikkat çekici noktalarıdır. Eğer uzay filmi izlemek istiyorsanız izlenecekler listenize eklemeniz faydalı olacaktır.

Ay (2009)

Sam Bell deneyimli bir astronottur ve Lunar Industries ile bir sözleşme imzalamıştır. Bu sözleşme Sam’in ayın bir tarafında bir enerji kaynağı toplaması içindir. Enerji kaynağı dünya çapında önemli alanlarda kullanılmaktadır. Bu zorlu görevdeki tek dostu ise kaderi olacaktır. Gelecekte enerji kaynakları toplanırken beklenmedik felaketler meydana gelir. Bu felaketler nedeniyle toprakla iletişimini kaybeden Sam ne yapacağını bilemez. Sam’in ayda hayatta kalma mücadelesine yakından tanık olmak istiyorsanız Ay filmi sizin için uygun bir seçim olacaktır.
Dahası: Korku filmi Listemize de göz atabilirsiniz.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın