Hindistan Cevizi Yağı Yüzde Tüylenme Yapar Mı?

Hindistan cevizi yağı kişisel bakım ürünlerinin formülünde de yer alıyor. Saç bakımı, ağız bakımı ve cilt bakımı fonksiyonlarına sahip ürünlerin faydalarının ortaya çıkarılmasında etkilidir. Hindistan cevizi yağı yüzdeki kılların büyümesine neden olur mu? Sorunun cevabı olumsuz. Yüzdeki kılların normal seyrinde de devreye giriyor. E vitamini açısından zengin olan Hindistan cevizi yağı cilt bakımında önemli bir yere sahiptir. Genel olarak kadınların gece bakımı sonrasında bazı uygulamaların etkisi görülebilmektedir. Hindistan cevizi yağı antioksidan etki yaratır. Öte yandan anti-aging açısından da son derece faydalıdır. Ayrıca C vitamini, Omega – 6 ve Omega 9 yağlarını da içerir. Bu sayede cilt yüzeyindeki lekelerin ve kırışıklıkların giderilmesi için idealdir. Cildin nemli kalması yeterlidir. Hindistan cevizini kozmetik ürünlerden elde etmek şart değildir. Evde 15 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını 10 damla limonla karıştırıp cam kavanozda saklamak cilde iyi gelecek bir uygulamadır. Bu karışım istenilen etkiyi yaratacak türdedir.

Hindistan Cevizi Yağının Faydaları

Sağlıklı ve canlı bir görünüme ulaşmanın yollarından biri de Hindistan cevizi yağıdır. Cildin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak kapasiteye sahip olan bu yağın çeşitli etkileri de bulunmaktadır. Cildin enfeksiyon kapmasını ve iltihaplanmasını büyük ölçüde önler. Diğer yandan güneş ışığı gibi zararlı unsurların da cilt yüzeyinde lekelere neden olmasını engeller. Doğal bir nemlendirici olarak adlandırılabilir. Ayrıca göz çevresinde ve dudaklarda kullanıldığında dehidrasyonu ve çatlamayı önler.

Hindistan Cevizi Yağı Zararlı mı?

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendirici olmasının yanı sıra cilt yüzeyinin daha sağlıklı olmasını sağlar. Sivilce oluşumuna yatkın bir cilt yapısına sahip olanların bu yağı daha dikkatli kullanması önemlidir. Hassas ciltlerde sivilce oluşumu daha kolay olacağından gözenekleri tıkamadığı için bu yağ tercih edilmemelidir. Öte yandan hindistan cevizine alerjisi olan kişilerin de bu yağı yüz bölgesinde tercih etmemesi gerektiği belirtiliyor.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın