Kas Ağrılarına Ne iyi Gelir

Kas ağrıları, vücudun herhangi bir yerindeki kaslar kasıldığında veya gerildiğinde hassasiyet yaratarak ortaya çıkar. Sürekli oturan veya çok hareket eden kişilerde kas ağrıları sıklıkla ortaya çıkabilir. Kas ağrısı sadece kasların bulunduğu bölgeyi değil aynı zamanda farklı bir bölgeyi de etkileyebilmektedir, dolayısıyla Kas ağrısına ne iyi gelir? Kas ağrılarına neyin iyi geldiğini, ağrılarınıza neyin iyi geldiğini bilmeniz işinize yarayabilir.

Kas Ağrısının Nedenleri

Kas ağrısı genellikle fiziksel efor nedeniyle ortaya çıkar. Kaslarımız sürekli hareket etme eğiliminde ve belli bir kapasiteye sahip olarak yaratılmıştır. Özellikle hareketsiz yaşayan kişilerde veya çok ağır yük kaldıran kişilerde kas gerilmeleri meydana gelebilir. Kaslar hiçbir zaman kaldıramayacakları bir yük almazlar, dolayısıyla kaslarınıza yüklediğiniz yükün taşınamayan kısmı kemiklerinize iletilir ve bu da kemiklerinize zarar vermeye başlar. Kas ağrısının bir diğer önemli nedeni de yaşayabileceğiniz olası enfeksiyonlardır. Enfeksiyonlar kasları etkileyebilir ve ciddi zararlı etkilere neden olabilir. Stres de kas ağrısını etkileyen önemli yan etkilerden biridir.

Kas Ağrılarına İyi Gelen Şeyler

Kas ağrıları genellikle uzun sürmez ve aşağıdaki basit tedavi yöntemleriyle kısa sürede iyileştirilebilir.

uzatmak
Esneme kas ağrılarına çok iyi gelir. Özellikle sürekli oturmaya bağlı olarak oluşan ağrılar için esneme hareketlerini kullanabilir, bu sayede kas ağrılarını hızlı bir şekilde hafifletebilirsiniz. Kas ağrısına ne iyi gelir? Eğer öyleyseniz bu yöntemi deneyebilirsiniz.

su iç
Amerika’da yapılan birçok çalışmada dehidrasyondan etkilenen bölgelerden birinin kaslar olduğu gösterilmiştir. Yetersiz su tüketimi ciddi kas ağrılarına neden olabilir, su tüketimini artırmayı deneyin.

Kuşburnu çayı
Eklem iltihabından kaynaklanan ağrılara birebirdir, kaslara ve eklemlere binen yükü azaltır, kas enfeksiyonlarını ortadan kaldırır. Kas ağrısına ne iyi gelir? diyenler için mükemmeldir.

Epsom tuzu

Özel bir tedavi yöntemidir. Yüksek toksin birikiminden kaynaklanabilecek olası kas ağrılarına iyi gelecek olan Epsom tuzunu su dolu bir küvetin içerisine atın. 2 bardak Epsom tuzu eklemek vücudunuzdaki toksin birikimini hızla giderecek ve kaslarınızı hızla gevşetecektir.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın