Kaş Neden Beyazlar – Obilsin

Kaşların beyazlaması kadın ve erkeklerde görülen kozmetik bir sorundur. Özellikle 30 yaşından sonra saçlarda olduğu gibi kaşlarda da beyazlamalar görülür. Bunun için alınması gereken bazı önlemler var. Ama önce insanların merak ettiği şey şu: Kaşlar neden beyazdır? sorunun cevabıdır.
Kaşlar neden beyazdır? Sorunun pek çok farklı bilimsel yanıtı var. Çünkü bunun pek çok farklı nedeni olabilir. Bu nedenlere kısaca göz atalım: Kaşlar neden beyazdır? Sorunun en yaygın nedenleri şunlardır:

Melanin Eksikliği

Melanin insan vücudunda farklı dokularda üretilen bir pigmenttir. Bu pigment bazı dokulara koyu renk verir. Kaş kıllarına ana rengi veren pigment Melanindir. Vücuttaki melanin pigmentinin üretimindeki dengesizlikler ve aksaklıklar ise kaş renginin açılmasına ve dolayısıyla beyazlaşmasına neden olur. Melanin üretimindeki bozulmaların en önemli nedeni ileri yaştır. İleri yaştaki kişilerde melanin üretiminde yavaşlama olur. Bu nedenle 30’lu yaşlardan sonra kaşların beyazlaması aslında normal sayılabilecek kozmetik sorunlar oluşturmaktadır. Eğer erken yaşlarda böyle bir sorunla karşılaşıyorsanız vücudunuzun neden bu kadar erken yaşta melanin eksikliği yaşadığını araştırmalısınız.

Yaşlanma

Yaşlanma, kadın ve erkek vücudundaki tüm kılların beyazlamasına neden olan doğal bir süreçtir. İnsanlar yaşlandıkça saçları gibi kaşları da ağarır. belli bir yaştan sonra Kaşlar neden beyazdır? Sorunun cevabı oldukça açık olacaktır.

Genetik eğilim

Genetik yatkınlıklar, erken dönemde kişilerin vücudunda oluşan tüm kozmetik sorunların nedeni olabilmektedir. Bu genetik yatkınlığın bir sonucu olarak bazı kişilerde çok erken yaşta kaşlarda beyazlama görülebilir. Tıpkı saçların ağarması gibi kaşların da ağarması, eğer ebeveynlerinizde ve yakın akrabalarınızda varsa, risk altında olduğunuz anlamına gelir.

Stres

Stresin insan vücudu üzerinde beklenmedik birçok olumsuz etkisinin olduğu bilinmektedir. Yoğun stres altındaki kişilerin vücutları normalden daha hızlı yaşlanabilir. Çünkü vücut kendini yenileyebilen bir sistemdir. Ancak stres ve kaygı vücudunuzun onarım mekanizmasını olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileşim sonucunda strese bağlı olarak kaşlarınızda erken beyazlama meydana gelebilir.

Kaşlar neden beyazdır? Bunlar günlük hayatta sorunun en doğru cevaplarıdır.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın