Kusmak için ne yapmalıyım – Kusmak için yapılacaklar

Kusma eylemi, bazı durumlarda insan vücudunun midedeki besinin dışarı atılması şeklindeki reaksiyon mekanizmasıdır. İnsan vücudu genellikle kusmaya eğilimli değildir. Ciddi hastalıklar, sindirim sistemi sorunları ve iç organlardaki bozukluklar sonucu ortaya çıkan bu durum kusmaya neden olabiliyor. Bazı durumlarda kişi kendi kendine kusarak rahatlamak isteyebilir. Siz de kendinizi kusturmak istiyorsanız “Kendimi kusturmak için ne yapmalıyım?” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kusmak için ne yapmalıyım? Kendi kendine kusturma yöntemleri

Kendinizi kusturmaya çalışmak büyük zararlara neden olabilir. Vücudunuzun tepki mekanizmasını aldatarak kusturmak çok zararlı bir eylem olacaktır.

Kendi Kendine Kusmanın Zararları

Mide asidinizdeki besinlerle birlikte ağzınıza ve yutağınıza gelecektir. Bu durumda ağız ve yutak sağlığınız zarar görebilir. Kendi kendine kusarak dişlerinizde ve diş etlerinizde geri dönüşü olmayan sağlık sorunlarına neden olabilirsiniz. Kendi başınıza kusma eylemi sırasında yemek borunuzdan gelecek besinler doğrudan yemek borunuzu derinden etkileyecektir. Kusmak için ne yapmalıyım diye harekete geçerek yapacağınız uygulamaların kolaylıkla başınızda derin ağrılara neden olabileceğini söyleyebiliriz. Kusmak için ne yapmanız gerektiğini düşünmeyi bırakıp bir doktora görünmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Kusmak için ne yapmalıyım? Kusmak için yapılması gerekenler

Sizde Hangi Duyguları Uyandırdı?

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın