Lolita Ne Demek? Lolita manası iyi bir şey mi ?

Lolita’nın Anlamı Nedir?
Lolita kelimesi, anlamını bilmeyen insanlar tarafından hem tuhaf hem de müstehcen kabul edilen bir kelime olarak biliniyor. Aslında lolita kelimesinin anlamı bu değil. Lolita kelimesinin anlamını çoğu kişi bilmese de birçok kişinin kullandığı bir kelimedir. Kelimenin tam anlamıyla bu, ergenliğe giren bir kızın akranlarından daha yaşlı görünmesi ve aynı zamanda olgun erkeklerin gözünde çekici görülmesi anlamına gelir. Bu görünüme sahip kızlara lolita denir. Ülkemizde genel olarak sosyetede kullanılan bir kelime olup halk arasında bu kelime pek tercih edilmemektedir. Lolita kelimesi bazen filmlere konu olmuş, bazen de ünlü yazarların kitaplarında yer almıştır. İlk kez Rus yazar Vladimir Nabakov’un bir romanında bahsedilmiştir. Bu roman 1955 yılında yazılmıştır.

Lolita’nın Anlamı Nedir?

Lolita kelimesi birçok farklı anlamda kullanılmakta ve bilinmektedir. Anlam olarak aynı olsalar da söyleniş biçimleri farklı anlamlara gelebilir. Türkçede nadiren kullandığımız bu kelimenin anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz. Çok fazla cinsel çekiciliği olan genç kız anlamına gelen bir kelimedir. Baştan çıkarıcı ve seksi kızlar için kullanılan lolita kelimesi var. Erken gelişmiş ve akranlarından daha yaşlı görünen ergenlik çağındaki kız çocuğu anlamında kullanılır. Lolita adı verilen ve çekici görülen bu kızlar hem görünüş hem de giyim tarzıyla yaşıtlarından farklıdır. Dekolteli kıyafetlerin yanı sıra genellikle mini etek giymeyi de severler. Kendileri kadar abartılı, hatta daha da abartılı makyajlarla büyüklerine öykünürler. Bu da doğal olarak yaşlı erkeklerin gözünde daha fazla dikkat çekmelerini sağlıyor.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın