Natasa ne demek – Obilsin

Nataşa kelimesinin tam anlamını bilmesek de ülkemizde kullanılan kötü bir terim olduğunu biliyoruz. Natasa kelimesinin aslında ülkemize özgü, yanlış kullanımı olan bir isim olduğunu biliyor muydunuz? Natasa kelimesini daha önce defalarca duymuş olanlar ve Nataşa ne anlama geliyor? Merak edenler için kısa bir açıklama yapalım.

Nataşa ne anlama geliyor? Araştıranlar bu kelimenin aslında çok normal bir anlam taşıdığını buluyor. Natasa kelimesi bir Rus kadın adıdır. Oldukça sık kullanılan bu Rus kadın ismi ülkemizde çok farklı anlamda kullanılmaktadır. Bizim ülkemizde Nataşa ne anlama geliyor? Merak ediyorsanız para karşılığında cinsel ilişkiye giren kadınlara denir. Ülkemize para kazanmak için gelen ve burada istedikleri gibi yaşayamadıkları için para karşılığında cinsel ilişkiye giren, genellikle Rus kökenli kötü kadınları anlatıyor. Barlarda, gece kulüplerinde ve genelevlerde çalışan tüm yabancı kadınların genel adı Natasa olarak biliniyor. Ancak Natasa Rusya’da çok sık kullanılan bir kadın adıdır.

Natasa kelimesinin hikayesi

Nataşa ne anlama geliyor? Merak edenler kısa bir araştırmadan sonra aslında Rusya’da kullanılan bir kadın ismi olduğunu öğreniyorlar. Yaygın olarak kullanılan bu ismin nasıl ülkemizde kötü kadınları temsil eden bir isme dönüştüğünün küçük bir hikayesi var. Bu hikayeye göre ülkemizde polise yakalanan ilk yabancı fahişe Natasa adında bir Rus kadındı. Bu ilk kadının yakalanmasıyla tüm yabancı fahişelere natasa denmeye başlandı. Bu hikayenin doğruluğu net olarak bilinmemekle birlikte, okuyup anlatanlar için en mantıklı yorum budur.

Nataşa ne anlama geliyor? Ülkemizde arayanlar için kötü bir anlam taşısa da kelimenin menşei ve anavatanında oldukça normal bir kullanımı vardır. Rus kadınlarına sıklıkla verilen bu ismin ülkemizde bu denli bir anlam taşıması Rus kadınlarını pek memnun etmemektedir. Nataşa kelimesinin Türkiye’de hangi amaçla kullanıldığını bilen bir Rus turiste Nataşa ismiyle hitap ederseniz onlardan alacağınız büyük tepkilere hazırlıklı olmalısınız.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın