Netflix’e Daha Az Ödeme Yapmanın Yolları

Netflix günümüzün en popüler dizi ve film izleme kanallarından biridir. Kendi uygulaması ile dizi ve film izleme imkanı sunan, tüm dizi ve filmlere HD olarak erişme imkanı sunan ve internet olmadan da izlenilmesine izin verilen bu içerikler Netflix severler tarafından ilgiyle takip edilse de bildiğiniz gibi Netflix ücretli bir platform olduğundan ücretli platformda bir şeyler izlemek için abonelik ücretini ödemiş olmanız gerekir. Netflix abonelik yöntemine göre ücretlendirilir ve üç tür abonelik yöntemi vardır. Bu ücret bazılarına pahalı geliyor çünkü aylık 50 TL’ye varan abonelik ücretleri var değil mi? Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları Onlar neler? Netflix’i neden satın almalıyız? Bu yazımızda hepsine cevap vermeye çalışacağız.

Neden Netflix Satın Almalıyız?

Netflix’i tercih etmeniz için pek çok neden var, nedenlerinizi aşağıda sıraladık. Filmleri donmadan yüksek kalitede izleme imkanı sunuyor. Televizyonda film ve dizi izleme imkanı sunuyor. Dizi ya da filmler Netflix’e ilk olarak geliyor ve bazı bölümleri izlemek için günlerce beklemenize gerek kalmıyor. Her anlamda kaliteli izleme imkanı. İnternette bulunmayan birçok filmi izleme imkanı sunuyor. Bölümleri kaçırma veya yeni bölümler arama endişesi yok. Abonelik ücreti ödeyerek satın alınabilecek Netflix paketlerine sahip olmamak gibi birçok avantajı aşağıda bulabilirsiniz.

Temel paket

Aylık 16 TL ödemeniz gereken bu paketi satın aldığınızda Netflix’i yalnızca tek bir cihazda kullanabilirsiniz. Örneğin televizyonda Netflix’i açarken ailenizden veya arkadaşlarınızdan biri hesabınıza giriş yapabiliyor ancak hiçbir şey izleyemiyor. Yazımızı okumaya devam ettiğinizde üst paketlerde böyle bir sorunun olmadığını göreceksiniz. Ayrıca bu paket sadece 720p çözünürlük sağlıyor yani Ultra HD sunmuyor.

Standart paket

Bu paket genel olarak en çok tercih edilen pakettir. Aylık ücreti 28 liradır. Bu pakete abone olduğunuz takdirde film ve dizileri 1080p kalitede izleyebilirsiniz. Aynı anda iki cihazın aynı anda bağlanmasına izin veriliyor, yani bir kişi televizyonda izlerken, başka bir kişi bilgisayarda başka bir filmi izleyebiliyor. Örneğin ailenizden veya arkadaşlarınızdan biri izlemek istemediğiniz bir filmi başlattı ancak siz başka bir film izlemek istiyorsunuz, bu durumda temel paketi satın alırsanız bunu yapamazsınız. Standart ve Premium paket satın almanız gerekmektedir.

Premium Paket

Bu paketin aylık ücreti 42 TL’dir. Aynı anda 4 cihaza kadar bağlanmaya olanak sağlar. Yani aynı anda 4 farklı kişi aynı veya farklı bir filmi başka cihazlardan izleyebiliyor. Üstelik 2160p (2K) görüntü kalitesinde izleme imkanı sunuyor. Görüntü kalitesi yüksek olsa da internet hızınız bu durumu çok etkiliyor. Mesela 2K filmi donmadan izleyebilmek için internet hızınızın en az 18 Mps olması gerekiyor. Ancak diğer yayınlar için 3-6 Mps internet hızı yeterli olacaktır. İnternet hızınızı bilmiyorsanız hızlı bir şekilde hesaplayabilirsiniz.

Abonelik Ücretinden Nasıl Tasarruf Edilir?

Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları Yazımızda sıra en önemli konuya geldi. Temel paketle gidersek bu pakette tasarruf etmemiz biraz zor. Ancak bir arkadaşınızla anlaşarak film izleyebilirsiniz. Örneğin “Ben 12.00-00.00 arası izliyorum, sen 00.00-12.00 arası izliyorsun” gibi bir anlayışı benimseyebilirsiniz. Bu sayede aylık 8 TL ödeyerek Netflix sahibi olabilirsiniz.

Netflix’e daha az ödeme yapmanın yolları Üstelik 28 lira abonelik ücreti ile standart paketten tasarruf etmek için bir arkadaşınızla paylaşabilir, böylece hiçbir müdahale olmadan üst düzey bir izleme deneyimi sağlayabilirsiniz. Temel paketten daha az ödeyerek 14 lira ödeyerek standart paket alabilirsiniz. Abonelik ücretlerinden tasarruf etmek istiyorsanız ve en üst paket olan 42 TL’yi ödemek istemiyorsanız 3 arkadaşınızı bulun ve onlarla Netflix’i paylaşın ve onlardan her ay 10,50 TL ödeme göndermelerini isteyin. Bu sayede aylık sadece 10,50 TL ücret ödeyerek en kaliteli içeriğe sahip olabilirsiniz.

Check Also

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler

Duyanları Buz Gibi Yapan Soğuk Espriler - Eğlenceli ve şaşırtıcı mizah dolu bir koleksiyon.

Bir yanıt yazın