Spiral Kayması Belirtileri – Obilsin

SPİRAL KAYMA BELİRTİLERİ

Spiral bilinen en eski doğum kontrol yöntemlerinden biridir. En etkili doğum kontrol yöntemi spiraldir. Spiral rahim içine yerleştirilir. Bu yöntemi mutlaka bir doktorun uygulaması gerekmektedir. Kişinin tek başına yapabileceği bir uygulama değildir. Doktor gözetiminde gerçekleştirilen bu uygulama için ilk kontrol vajinal muayene ile yapılır. Bu şekilde spiralin takılacağı kısım belirlenmiş olur. Spiral T şeklindedir ve rahimde yaklaşık 2 santimetre yer kaplar. Bazı durumlarda spiral kayması meydana gelebilir. Spiral Kayma Belirtileri Bu sayede bir şeylerin ters gittiğinin sinyalini verir.

Spiral Yöntemi Güvenilir mi?

Spiral kayma, spiralin uterusa veya vajinaya doğru ilerlemesi anlamına gelir. Normal şartlarda spiral son derece güvenilir bir doğum kontrol yöntemidir. Ancak çeşitli nedenlerden dolayı spiral kayması, işlevini yerine getiremeyeceği ve hamile kalabileceğiniz anlamına gelir. Spiral Kayma Belirtileri Böyle bir durumda doktora başvurmalı ve yeniden taktırmalısınız. Adet kanaması dışında kanama veya lekelenme ya da cinsel ilişki sırasında peniste tahriş görülmesi spiral kaymasının belirtisidir.

Spiral Kaymaya Ne Sebep Olur?

Spiral Kayma Belirtileri Sonuç olarak tekrar doktorunuzla görüşüp bu sorunu çözmeniz gerekmektedir. En büyük etken spiral kızağın doğru takılmamasıdır. Ayrıca bazen daha önce kullanılan bir ilaç da etkili olabiliyor. Hamilelik ve doğum nedeniyle rahimin genişlemesi de spiral kaymasına neden olan bir faktördür. Herhangi bir belirti gördüğünüzde jinekolojik muayene yaptırmanızda fayda vardır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın