Web siteme Neden Ziyaretçi Gelmiyor ?

Bu konuyla ilgili birçok makale yazıldı. Aslında konuyu açtığımda yazmakla yazmamak arasında kalmıştım. Konuyla ilgili çok sayıda yazı yazıldığı için yazdığım yazıya ulaşmak zor olacaktır. Zaten birkaç kişi kullansa bile yeterli olacaktır. Yazarak içerik oluşturmak oldukça zor bir yöntemdir. Sanılanın aksine mesele yazı yazıp ziyaretçilerin gelip parayı alması değil. Uzmanlık ve deneyim gerektirir. Fazla ayrıntıya girmeden ana noktalar halinde yazmaya çalışacağım.

Google’ın her zaman arayan kişiye doğru içeriği sunmak istediğini unutmamak gerekir. Sitenizin yapısı %100 mükemmel olsa bile içeriğiniz arandığı takdirde yazınız aramalarda çıkar ve ziyaretçi çekersiniz.

Site Yapısında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Siteniz hızlı açılmalı, makaleler okunabilir olmalı ve konular arasında bağlantılar bulunmalıdır. WordPress siteleri için SEO eklentisinin kurulması önemlidir.

Yazılı İçeriklerde Nelere Dikkat Edilmeli?

Mümkünse başka sitelerde yazılmamış bir yazı yazın veya o konunun farklı yönlerinden bahsedin. Aramalarda görünme şansını artırmak için aynı cümleleri yeniden yazmaktan kaçının. (Bu yöntem işe yaramış gibi görünse de okuyucuyu sıkacak ve siteden ayrılma oranını artıracaktır. Bu da sitenizin sıralama kaybetmesine neden olacaktır.) Doğru ve okuyucuyu tatmin edici olmayı ön planda tutar. Güncel konularda ilk yazan olmak büyük avantaj olacaktır. Zaman zaman yeni eklemeler yapmak yazınıza değer katar. Bu yeni yazılar, konunuza yazılan yeni yorumlar olabilir. Yorum yazmanız yazınızın dikkat çektiğini gösterir. Sıralamanızı etkiler. Ana başlıklara bir konu yazdığınızda karşınıza çok sayıda rakip çıkacaktır. Konunuz aramalarda ilk sayfada çıkmayacaktır ancak çıksa bile ilk sayfada çıkma ihtimali çok düşük olacaktır. Yan konu ve başlıklarda yazılan yazılara daha az ziyaretçi gelme olasılığı olsa bile sitenize akış olasılığı daha yüksek olacaktır. Bu durumda önemli olan, arama yapanların ne tür bir cümle kullanacağını tahmin etmektir.

Her ne kadar benzer konular için hangi cümleler aranıyor diye arama yaptığınızda Google ADWords ya da farklı yabancı sitelerde analiz yapmak mümkün olsa da buradaki analizde kelime kelimesi bile aranmasa da günde 50-100 ziyaretçinin gösterildiği birçok duruma şahit oldum. Belirlediğiniz grubun hiç aranma ihtimali yok. Bu nedenle insanların bu konuyu nasıl arayacağını düşünmenizi ve başlığı buna göre seçmenizi öneririm. Ancak konuyla ilgili nasıl başlık açılacağı konusunda fikir edinmek için https://app.neilpatel.com/ adresini kullanmak faydalı olacaktır.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın