Bebakshop Güneş Kremi & Güneş Koruyucu Ürünleri

Fırın Güneş kremi – Güneş koruyucu ürünler severek kullanılıyor. En İyi Güneş Kremi Nasıl Belirlenir ve UV Ölçeği Nedir? Organik bir kimyasal olan oksibenzon gibi diğer bileşenler UV ışınlarını cildinize ulaşmadan emer. Daha önce de söylediğimiz gibi güneş kremleri çeşitli bileşenler içerir. Bu kremlerin içerdiği maddeler güneş ışınlarını engellediği için zamanla parçalanıyor. Bu bozulma sonucunda cildimiz güneşe maruz kalır ve güneş yanıkları meydana gelir. Bu güneş yanıkları çok tehlikelidir.

Bebakshop Güneş Kremi & Güneş Koruyucu Ürünleri

Bebakshop güneş kremi ve güneş koruyucu ürünlerine bebakshop.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Güneşten gelen güneş ışığı miktarı çok fazla olduğunda ciltte kansere kadar varan hastalıklara neden olabiliyor. Toronto merkezli Environment Canada bilim insanları güneş yanığı riskini ölçmek için 1992 yılında bir UV indeksi oluşturdular. Üretilen güneş koruyucular bu indekse göre değerlendiriliyor. Bu indeks, UV radyasyonuna maruz kalma miktarını en düşükten en yükseğe doğru değerlendirir. Bu değerler 1 ile 9 arasında bir ölçektedir. UV indeksinin 3 ve üzerinde olması UV oranının yüksek olduğunu ve güneş koruyucu kullanılması gerektiğini gösterir. Çünkü daha yüksek seviyelerdeki UV ışınları doğrudan insan cildine çok fazla zarar verebilir. Bu nedenle uzmanlar, Güneş’in UV ölçeği 3’ün üzerinde olduğunda koruyucu kremlerin kullanılmasını öneriyor.

Güneş kremi ne zaman ve kim tarafından icat edildi?

Tarih boyunca insanlar güneşten korunmak için farklı yöntemler bulmuşlardır. Eski Yunanlılar zeytinyağını kendilerini güneşten korumak için kullanıyorlardı. Eski Mısırlılar Yasemin ve pirinç kepeği gibi malzemeleri kullandılar. İlk modern güneş kremi 1938 yılında İsviçreli kimya öğrencisi Frank Greiter tarafından keşfedildi. Avusturya-İsviçre sınırındaki Alpler’deki Piz Buin zirvesine tırmanırken güneşten yanmış bir Greiter’in aklına bir fikir geldi. Kendisini güneşin UV ışınlarından koruyacak bir şey üretme fikri var. Bunun sonucunda 1946 yılında Gletscher Creme yani buzul kremini Piz Buin markasıyla dünyaya tanıttı. Bu keşfedilen ilk güneş kreminin hikayesidir. Bu krem ​​SPF 2 seviyesinde koruma sağladı.

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi Güneşle Nasıl Mücadele Ediyor?

Yazımızın bu başlığı altında sizlere bir marka veya model anlatmayacağız. Ancak güneş koruyucu olarak UV ışınlarını cildinizden nasıl uzak tuttuğundan bahsedeceğiz. Burada da bir sıralama yapmamız gerekiyor. UVB ışınları bu sıralamada 1 numaradır. UV radyasyonunun iki temel türünden biri UVB radyasyonudur. Bu tip güneş yanıklarına neden olur ve cilt kanserinin ana kaynağıdır. 2 numara UVA ışınlarıdır. UVA radyasyonuna maruz kalmak da cilt kanserine neden olabilir. Ayrıca UVA, UVB’den daha derinlere ulaşarak cildin yaşlanmasına ve kırışmasına neden olur. Burada özellikle hassas cilde sahip kişiler için dayanıklılığı daha yüksek olan güneş koruyucuların kullanılmasını öneriyoruz. 3 sayısı kalkan adı verilen rakamdır. Bu aşamada güneş kremi UVB ve UVA ışınlarına karşı fiziksel bir kalkan görevi görür. Güneş koruyucu aynı zamanda cilt hücrelerinin zarar görmesini de engeller. 4 numara iç deri olarak bilinen adımdır. Bu derinin en iç tabakasıdır. Kan damarları ve yağ üreten liposit hücreleri burada bulunur. Cilt 5. basamakta yer alır. Sinirler, lifler ve kolajen bu katmanda bulunur. Bu UVA’nın ulaşabileceği en derin katmandır. 6. ve son sayı epidermisdir. Burada hem UVB hem de UVA derinin bu tabakasının altından geçebilir. Bu bölgede güneşten gelen UVB ışınları insan hücrelerindeki DNA’ya zarar verebilmektedir. Bu durumda cildimizde kanser oluşumunu tetikleyebilir. Güneş kremi insanlar için bu hasarın en aza indirilmesi açısından çok önemli bir koruyucudur. Cilt bakım serumu ve daha birçok ürün bebakshop.com’da sizleri bekliyor.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın