Yasak aşk ne kadar sürer

Son yıllarda en yakın çevremizde bile yasak aşklarda hızlı bir artış yaşanıyor. Yayınlanan dizilerin çoğunda ele alınan konu genellikle yasak aşktır. Hayatımızda bu kadar varken yasak aşka dair sorular da gün geçtikçe artıyor. Yasak aşk neden çekicidir? Yasak aşk ne kadar sürer gibi sorular insanların en çok merak ettiği konulardır. Yasak aşkın ne kadar sürdüğü sorusunun net bir cevabı olmasa da bu konuda bir genelleme var. Elbette yasak aşkı yaşamak ve yönetmek her iki taraf için de oldukça zor bir süreçtir. Bunu uzun yıllar yönetebilmek çok nadir görülen bir durumdur. Yasak aşklar genellikle kısa süreli ilişkilerdir. Yasak aşkın ne kadar süreceği konusunda çok önemli dinamikler var. Aşkı yaşayan kişilerin yaşları ve bakış açıları bu süreci maksimum derecede etkilemektedir.

Küçük yaşta yasak aşk

Küçük yaşlarda insan biraz daha cesur oluyor. Daha heyecanlı ve çılgın olabilir. Takdir edebileceğiniz gibi yasak bir aşkı bu tür duygularla yönetmek oldukça zordur. Bu nedenle genç yaşta yaşanan yasak aşklar her zaman çok kısa sürer. Yasak aşkta taraflardan biri çok genç, diğeri olgun ve genç olan taraf kadın ise bu ilişkilerde zamanlama o kadar uzun olamaz. Çünkü bir tarafın yönetim gücü ve sabrı ancak bu kadar ileri gidebilir. Yasak aşkın ne kadar sürdüğünü merak edenler bilir bu yaşta çok sürmez. 20

Yaşlılıkta yasak aşk

Yasak aşkların belki de en tehlikelisi ileri yaşlarda yaşanan aşklardır. İleri yaş derken olgunluk düzeyinde 35/40 yaşından sonraki dönemdir. Bu yaştan sonra yasak aşk yaşamaya başlayan kişiler her zaman durumu en iyi şekilde idare edebilirler. Birbirlerine karşı saygılı, anlayışlı ve empati kurabilen yasak aşk partnerleri genellikle bu yaşlarda ortaya çıkar.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın