Kapanan Kulak Deliği Nasıl Açılır?

Kadınlar ve son yıllarda çoğunlukla erkekler kulaklarını deldirip küpe takmayı tercih ediyor. Bir kez deldirdiğiniz kulak delikleri, belli bir süre küpe kullanmamanız halinde otomatik olarak kapanabilmektedir. Ve tekrar açılmadan küpelerin kullanılması imkansız hale gelir. Hatta insanların kapalı kulak deliklerini yeniden açmak için kendi yöntemleri vardır. Hatta iğneyle kapatılan kulak deliğini yeniden açmaya çalışanlar bile var. Bu olayların geri dönüşü olmayan durumlara yol açtığı anlaşıldığından insanlar sıklıkla Kapalı kulak deliği nasıl açılır Bunun gibi sorular soruluyor. Kapalı kulak deliklerinin açılması profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle kendi başınıza gerçekleştirebileceğiniz operasyonlar arasında yer almaz. Kapanmak üzere olan kulak deliğinizi kapanmasını engellemek için bazı malzemelerle açmayı deneyebilirsiniz ancak tamamen kapalı olan kulağınızı kendi imkanlarınızla açmaya çalışmak çok yanlış olur. Bu nedenle kapalı kulak deliğinizi açmak için kendi yöntemlerinizden vazgeçip kendinizi eczane vb. yerlerde bulun. Kulakları delecek yerlere emanet edin.

Kapalı kulak deliği açılırken ne yapılır?

Kapalı kulak deliğini kendi çabalarınızla açmaya kalkarsanız cildinize ciddi zararlar verebilir ve geri dönüşü olmayan sorunlara neden olabilirsiniz. Kulak deliğiniz kapandığında veya kapanmak üzereyken yapılacak en mantıklı şey uzmanlara ulaşıp kulak deliğinizin tekrar açılmasını talep etmektir. Steril ortamda aynı delikten küçük bir işlemle yapılan kulak delme işlemi her zaman en sağlıklı yöntem olarak bilinmektedir. Evde kendi imkanlarınız ile kapalı olan kulak deliğinizi tekrar açmak istiyorsanız ucu en keskin olan küpeyi seçmeli ve deliği yara izinin olduğu yerden açmalısınız. Bu işlem sonucunda kanama yaşayabilirsiniz. Sabah ve akşam küpenizi çıkarmadan kulak piercinginizi onarıcı merhemlerle tedavi edebilirsiniz.

Check Also

Bağcılar’da Düğün Salonu Arayanlar İçin 12 Mekan

Bağcılar'da düğün salonu arayanlar için en iyi 12 mekanı bulun! Geniş seçenekler ve uygun fiyatlarla unutulmaz bir düğün için hazırlık yapın.

Bir yanıt yazın