Kirpikler Uzar Mı – Obilsin

Birçok kadın kirpiklerinin kısa olmasından şikayetçidir. Veya kirpiklerin doğal hali çok uzun ve sağlıklı olmasına rağmen yanma gibi bazı kazalar sonucunda kirpiklerin uzunluğu kısalabilir. Her iki durumda da kadınlar Kirpikler büyür mü? sorusuna yanıt arıyor. Vücudumuzdaki tüylerin bir yaşam döngüsü vardır. Kirpiklerin farklı aşamalardan oluşan bir yaşam döngüsü vardır. Bu döngü, uzama, değişim ve duraklama dönemlerini içerir. Normal bir süreçte ise döngüye bağlı olarak kirpiklerin uzaması mümkündür. Kirpiklerinizin uzaması için kirpik köklerinizin zarar görmemesi önemlidir. Eğer kirpik kökleriniz yanma gibi bir kaza sonucu zarar görmüşse kirpiklerinizin çıkması mümkün değildir. Kirpikleriniz yapısal olarak kısa ve hacimsiz ise bazı kürler ve bakımlar uygulayarak daha uzun ve daha güçlü uzamasını sağlayabilirsiniz.

Kirpikler Bakımla Büyür mü?

Kadınlar uzun ve hacimli kirpiklere sahip olmak için birçok yol denerler. Evde kullanım için maskara ve takma kirpik kullanmak son yıllarda en sık başvurulan yöntemler arasında yer alıyor. Ancak bu yöntemler anlık ve geçici yöntemlerdir. Bunu kalıcı olarak sağlamak için iyi bir bakım gereklidir. Birçok farklı içerikteki bakımlarla Kirpikler büyür mü? Eğer merak ediyorsanız bunun mümkün olduğunu bilmelisiniz. Doğru bakım uygulamalarını düzenli olarak yaptığınızda kirpikleriniz hem hacim kazanacak hem de uzayacaktır. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Kirpiklerinizin hacimli ve uzun görünmesi için maskarayı gün içerisinde yoğun olarak kullanabilirsiniz. Uyumadan önce kirpiklerinize uyguladığınız makyajı mutlaka çıkarmalısınız. Doğru makyaj temizleme ürünleriyle derinlemesine bir temizlik yapmalısınız. Çünkü kullandığınız maskara ne kadar kaliteli olursa olsun saç köklerinde tıkanmalara ve sürekli olduğunda saç dökülmesine neden olur. Uyumadan önce iyice temizlediğiniz kirpik köklerinizi güçlendirmek için Vazelin kullanabilirsiniz. Yüksek miktarda E vitamini içeren Vazelini kulak ucu yardımıyla saç köklerinize uygulayabilirsiniz. Hint ve badem yağları saçları güçlendirmek için tercih edilen en güçlü doğal yağlar arasındadır. Bu yağlarla kirpiklerinizi tedavi edebilirsiniz.

Kirpikler büyür mü? Merak ediyorsanız düzenli olarak bakımını yapıp temiz tutarsanız kirpiklerinizin uzadığını ve hacim kazandığını göreceksiniz.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın