Ruby çikolatası nedir – Obilsin

Yeni nesil 80 yıl sonra keşfedildi yakut çikolata ile buluşuyor. Dördüncü nesil çikolata olarak adlandırılan bu çikolata, yakın zamanda keşfedilmesi nedeniyle merak konusu olmaya devam ediyor. Ruby çikolata, en yeni çikolata türü olarak yeni yeni ün kazanıyor. Pembe rengi ve lezzetli tadıyla oyunun kurallarını değiştiren bir etkiye sahiptir. Ve diğer çikolata çeşitleriyle birlikte en sevilenler arasında yerini almaya başlıyor. Çikolatanın yaklaşık 80 yıllık bir geçmişi var. Sütlü, bitter ve beyaz çikolata çeşitleriyle yıllardır insanların ağzını tatlandırıyor. Son olarak Ruby çikolata ile çok farklı ve çok lezzetli bir yöne gidiyor. Çikolatanın icadından 80 yıl sonra ise dördüncü kuşak olarak pazarlara çok güçlü ve iddialı bir giriş yapıyor.

Yakut çikolata neden pembedir?

Ruby çikolatanın en dikkat çekici özelliği elbette pembe rengidir. İlk bakışta çikolatanın içine çilek ya da ahududu karışımı karıştırılmış gibi görünse de işin sırrı burada ortaya çıkıyor. Evet Ruby çikolatasında böyle bir meyve katkı maddesi yoktur. Doğrudan kakao çekirdeklerinden üretilen bu çikolatalar ise karakteristik bir pembe renge sahiptir. Bunun nasıl olduğunu merak edenler için anlatalım. Ruby’de hiçbir katkı maddesi yoktur. Bu renk ise kakao çekirdeklerinin pigmentlerinden kaynaklanan doğal bir renktir. Tamamen doğal olduğu için tıpkı bitter, sütlü ve beyaz çikolata gibi dördüncü nesil çikolata olarak da adlandırılıyor.

Ruby çikolata nasıl ortaya çıktı?

Ruby çikolata üretimi için uzun bir hazırlık ve keşif sürecinin olduğu bilinmektedir. Zürih merkezli dünyaca ünlü çikolata şirketi Barry Callebaut’un 2017 yılında tanıttığı bu çikolata için tam 13 yıllık bir araştırma ve çalışma sürecinin olduğu söyleniyor. Barry Callebaut yöneticileri bu çeşidi geliştirmek için 13 yıl çalıştıklarını ve bu sürenin sonunda pembe Ruby çikolatasını elde ettiklerini söylüyor. Diğer çikolata türleri gibi rastgele yöntemlerle ulaşılamayan ruby ​​çikolata aynı zamanda en pahalı çikolata türü olmayı da başarıyor. Ruby çikolata için yoğun duygusal haz söylemi kullanılıyor. Ve ülkemizde ilk kez Magnum dondurmalarıyla sektöre giriyor.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın