Ruj Lekesi Nasıl Çıkarılır ?

Kadın makyajında ​​en sık kullanılan ürünler arasında yer alan rujlar da birçok lekeye neden olur. Farklı yüzeylerdeki ruj lekeleri birçok kişinin kabusudur. Ruj lekelerini onca çabaya rağmen çıkaramamaktan şikayetçiyseniz” ruj lekesi nasıl çıkar Yazımıza göz atabilirsiniz.

Beyaz Sirke İle Ruj Lekelerinden Sonsuza Kadar Kurtulun

Beyaz sirkenin çıkaramayacağı leke yoktur dersek yanılmış olmayız. Su ve beyaz sirkeyi karıştırarak ruj lekesi olan yüzeye kolaylıkla uygulayıp lekeyi hafifçe kaldırabiliriz. Beyaz sirke asidinin çözdüğü lekelerden en son yıkayarak kurtulabiliriz. Ruj lekesi ilk denemede yüzeyden çıkmayabilir, aynı işlemi tekrar denemekte fayda var.

Ruj Lekelerini Oksijenli Suyla Hayatınızdan Çıkarın

Ruj lekeleri nasıl çıkar Sorunun diğer yöntemlerinden biri de leke üzerine oksijenli su uygulamaktır. Pratikte lekenin bulunduğu bölgeye kontrollü bir şekilde oksijenli su uygulamak lekenin dağılmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede lekeler yüzeyde çözünmeye başlayacaktır. Oksijenli su ile yapılan etkili çözümler taze lekelerde daha belirgindir.

Ruj Lekelerini Bulaşık Deterjanına Bırakın

Ruj lekelerini çıkarmanın en geleneksel ve bariz yöntemi, ruj lekelerini bulaşık deterjanı ile çıkarmaktır. Bulaşık deterjanı uygulanmadan önce ruj lekesinin bulunduğu yüzey iyice ıslatılmalıdır. Bu bölgeye bulaşık deterjanı döktükten sonra beklemek iyi bir seçenek olacaktır. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra yüzeyin bir kez daha yıkanması gerekmektedir. Bu sayede çözünmüş leke, suyun etkisi altında kalan tabakadan sonsuza dek uzaklaştırılmış olacaktır. Bunun gibi ruj lekesi nasıl çıkar Sorunun cevabını bulmuş olabilirsiniz.

Saç Spreyi Ruj Lekelerinize İyi Bir Alternatif Olabilir

Ruj lekeleri nasıl çıkar Bir diğer etkili yöntem ise saç spreyidir. Saç spreyini bir peçete ya da beze sıktıktan sonra 10 dakika kadar leke üzerinde bekletmek yüzeydeki ruj lekesini giderebilir. Leke, işlem boyunca saç spreyini peçeteden emecektir. Böylece leke şişer. Bu işlemden sonra lekeli nesnenin yıkanması gerekir. Bu yöntemler ruj lekelerinin hemen çıkarılmasında etkili olmayabilir. Yöntemleri leke üzerine birkaç kez uygulamak lekenin çıkmasına yardımcı olacaktır. Yöntemleri uygularken lekeli yüzeye zarar vermemeye dikkat etmenizde fayda var.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın