Siyah Saça Kına Yakılınca Ne Renk Olur?

Kadınlar her zaman sağlıklı saçlara sahip olmak isterler. İçerisinde birçok farklı kimyasal bulunan saç boyalarının aslında sağlıklı olmadığı ve çoğu zayıf saça büyük zararlar verdiği kadınlar tarafından bilinmektedir. Pek çok kadın bu durumu umursamazken bazı kadınlar da saçlarını boyamak yerine kına sürmeyi tercih ediyor. Bu sayede saçlar hem renklenir hem de beslenir. Kına uygulamak her zaman en sağlıklısı olsa da işlem sonunda hangi rengin ortaya çıkacağı her zaman merak konusudur. Siyah saçlı kadınların boya yerine kına kullanmak istediklerinde akıllarına tek bir soru gelir. Kına uygulandığında siyah saç hangi rengi alır?? Eğer saçlarınız siyahsa ve boya yerine kına kullanmak istiyorsanız saçınıza kına uyguladığınızda kırmızımsı bir ton elde edeceksiniz. Koyu siyah saçlara uygulanan kına, saça tam kızıl bir renk vermez ancak kızılımsı bir etki yaratır. Kırmızı vurgulardan hoşlanıyorsanız siyah saçlarınız için kına kullanabilirsiniz.

Kına ile Bakır Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kınayla boyanan saçların boyalı ya da boyasız olmasına bakılmaksızın kızıl bir ton kazandığını biliyoruz. Kına ile bakır rengi nasıl elde edilir sorusunun cevabı saç renginizin sarı mı yoksa çok koyu olmayan siyah tonları mı olduğuna bağlıdır. Eğer sarı saçlarınız varsa mükemmel bir bakır rengi elde etmeniz biraz zor olabilir. Yani birkaç uygulama sonrasında bakır rengine ulaşabilirsiniz. Ancak açık tonlu siyah bir saç modeliniz varsa kına ile bakır rengini elde etmeniz oldukça mümkün olacaktır. Kısacası aktarlardan alacağınız kaliteli kına ürünleri ile boyalı saçlarınızda bakır tonlu renkler elde etmeniz oldukça mümkün. Ayrıca gittiğiniz kuaförde kına varsa önce saçınızın rengini açmasını istemeyi, sonra kınayı sürmeyi unutmayın.

Check Also

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler

Öğretici ve Düşündürücü En Güzel Özlü Sözler: Hayatın derinliklerine inen, düşünmeye sevk eden anlamlı sözler burada! Her konuya dair özlü mesajlar için hemen ziyaret edin.

Bir yanıt yazın