Siyah saça kına yakmak – Obilsin

Kına saçlar için oldukça faydalı ve sağlıklı bir malzemedir. Ama aynı zamanda risklidir. Evde kendi imkanlarınızla saçlarınıza kına uygulamak istiyorsanız detaylı bir araştırma yapmalısınız. Çünkü saç boyalarında olduğu gibi kınada da istediğiniz rengi elde etmek oldukça zordur. Kınanın hangi saç renklerinde nasıl çalıştığını iyice araştırmadan bilinçsizce kına uygularsanız sonuçlar sizin için biraz sert olacaktır. Kına sürmeyi düşünen kadınlar için sarı, kahverengi veya siyah saça kına sürmek Gelin hep birlikte nasıl sonuçlar verdiğini görelim.
Siyah saça kına sürmek Size en başarılı sonuçları verecektir. Eğer saç renginiz siyah ise kına uygulamak için en ideal rengin siyah saç olduğunu bilmelisiniz. Kına, kırmızı tonlarının ağırlıklı olduğu bir renktir. Siyah saçlarınıza kına uyguladığınızda kırmızı vurgulu siyah saçlara sahip olacaksınız. Özellikle güneş ışığında güzel bir yansıması ve parlaklığı olan bu kırmızı ışıltılar saçlarınıza hem sağlıklı hem de güzel bir hava katacaktır.

Siyah saça kına sürmek Kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü kına siyah saça çok yakışıyor. Sağlıklı ve kızıl-parlak siyah saçlar istiyorsanız size önerimiz mutlaka kına kullanmanız olacaktır. Saç boyalarından farklı olarak saçları besleyen ve oldukça sağlıklı hale getiren kınaya en çok yakışan renk siyah saçtır.

Kına uygulandıktan sonra siyah saç boyanabilir mi?

Saçınıza kına uygulamak her ne kadar çok sağlıklı olsa da riskli ve geri dönüşü zor bir işlemdir. Siyah saça kına sürmek İsteyenlerin bilmesi gereken çok önemli bir konu var. Ayrıca kına ile tedavi edilen saçların tekrar boyanmadığı da olur. Yani boyalı saçlara kına uygulayabilirsiniz. Ancak kına sürülmüş saçları, kına saçtan tamamen çıkmadan boyayamazsınız. Bu nedenle saçınıza kına sürmeyi düşünüyorsanız saçınıza istediğiniz rengi vermeyi ve gri bölgeleri uzun süre sürekli olarak kına ile kapatmayı planlamalısınız. Aksi takdirde kına uyguladığınızda istediğiniz rengi elde edemediğinizde boya ile eski halinize dönmeniz çok uzun süre mümkün olmayacaktır.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın