Aıds li kadın nasıl anlaşılır

HIV olarak da bilinen AIDS, bağışıklık sisteminin çökmesine ve dolayısıyla ölümle sonuçlanabilecek çeşitli hasarlara neden olabilen çok önemli bir virüstür. Oldukça sinsi bir şekilde ilerleyen bu virüs, yaşam kalitesini her açıdan ciddi şekilde etkileyen bir yapıya sahiptir. AIDS, virüsün vücuda girmesiyle aniden ortaya çıkabilecek bir hastalık değildir. İnsan vücudunda uzun süre kalabiliyor, hatta bu hastalığın farkına varmanız 10 yılı bile bulabiliyor. Peki bu hastalığın belirtileri nelerdir? AIDS’li bir kadın nasıl tanınır ve ne tür belirtiler gösterir? Bu konuyla ilgili açıklanan bazı bilimsel belirtiler şunlardır: Baş ağrısı Kas ve eklem ağrıları Bulantı ve kusma Unutkanlık Cilt kaybı İstenmeyen kilo kaybı Uzun süreli ishal Lenf düğümlerinin büyümesi Farenjit Ağızda derin ve beyaz yaralar Vücutta pembe, kırmızı veya mor lekeler Çeşitli Solunum yolu hastalıkları AIDS’li kadını nasıl tanıyacağımızı merak edenler için bu belirtiler en önemli belirtilerdir. Bu belirtiler cinsiyetten bağımsız olarak kadın ve erkeklerde görülebilmektedir. Hafif düzeyler olarak bilinen bu belirtiler, hastalığın vücuda girmesinden sonraki bir hafta veya 10 gün içinde ortaya çıkar. Bu belirtilere göre kan testi yapıldığında varsa HIV virüsü tespit edilir.

AIDS belirtileri ne zaman başlar?

AIDS çoğu zaman geç fark edilen bir hastalıktır. Aslında HIV virüsünün vücuda girmesinden hemen sonra çok sıradan bazı belirtiler ortaya çıkacaktır. Ancak birçok farklı hastalığın da belirtisi olan HIV belirtileri bu açıdan ciddiye alınmıyor. Vücutta iyice yerleşmiş olan HIV virüsü, 10 yıl içerisinde hastalık olarak ortaya çıkabilmektedir. AIDS belirtileri yaşayan kişilerin bir an önce HIV testi yaptırmaları faydalı olacaktır. AIDS’li bir kadın nasıl anlaşılır sorusunda olduğu gibi eğer yukarıdaki belirtiler sizde de mevcutsa HIV testi yaptırmak en güvenli yöntem olacaktır. HIV virüsünün bulaşma nedenleri de kamuoyu tarafından bilinmektedir. Herhangi bir şüpheniz varsa ve AIDS belirtileri gösteriyorsanız testle sonuç alabilirsiniz.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın