Birini tanımak için sorulacak sorular

Hayatınıza yeni bir kişi girdi ve onu tanımak için sabırsızlanıyorsunuz. Elbette bir insanı tanımak için biraz vakit ayırmanız, bir şeyler paylaşmanız gerekiyor. Ancak ona bazı sorular sorarak hızla ilerleyebilirsiniz. Birini tanımak için sorulacak sorular Doğru seçimler yapılırsa ve bu sorular doğru zamanda sorulursa karşınızdaki kişiyi beklediğinizden daha kısa sürede tanıyabilirsiniz. Yeni tanıştığınız kişiyi olabildiğince yakından tanıyabilmek için ona her zaman doğru soruları sormalısınız. Bu soruları sorarken onu sıkmamaya, bunaltmamaya dikkat etmelisiniz. Bu hamleleri sorgulama amaçlı değil, gerektiğinde konuşmalar arasında yapmalısınız. Aksi halde kendinizi çok itici ve hoş olmayan bir durumun içinde bulabilirsiniz. Birini yakından tanımak istediğinizde ona soracağınız soruları seçerken dikkatli olmalısınız. Yanlış anlaşılmalara yer vermeyecek, yalnızca birbirinizi tanıma çabanızı ortaya çıkaracak samimi sorular sormalısınız. Bunun için birisini tanımak için sorulacak sorularla ilgili alternatif sorularla işinizi kolaylaştıralım.

Hobileri ve sevdiği şeyler hakkında sorular

Bir insanı tanımak istiyorsanız önce neyden hoşlandığını öğrenmelisiniz. Ne tür hobileri olduğunu, nelerden hoşlandığını ve hoşlanmadığını bildiğinizde uzun bir yol kat etmiş olacaksınız. İşte birini tanımak için sorulacak sorular; Kahveyi nasıl içersiniz? Ne sıklıkla egzersiz yaparsın? En sevdiğiniz egzersiz türü nedir? Hafta sonunuzu nasıl geçirirsiniz? En çok ne seversin? Ne tür müzik seversin? Şimdiye kadar duyduğun en iyi şaka nedir? Doğum gününü nasıl geçiriyorsun? Suprizleri sever misin? En sevdiğin yiyecek ne? Eğer son bir yemek yeme şansın olsaydı bu ne olurdu? Unutulmaz bir tatil mi yaşıyorsunuz? Neden en iyisi? En sevdiğiniz uyku pozisyonu hangisi? Tatile gitmek istediğin bir sonraki yer neresi? Neden orada? Hobileriniz nelerdir? Onlara ulaşmak için ne yaptınız? Yemek yapmayı sever misin? Yoksa hazır söylemeyi mi tercih edersiniz? Bir kitap ya da filmdeki en iyi replik hangisi sizce? En sevdiğiniz yaşınız hangisiydi? En son okuduğunuz kitap neydi? En son hangi filmleri izlediniz? Ne tür tatillerden hoşlanırsınız? Sık sık sinemaya gider misiniz? Yoksa evde film mi izliyorsunuz? Telefonda çok zaman mı harcıyorsunuz? En çok kullandığınız telefon uygulaması hangisi? Yapmaktan hoşlandığınız ama biraz suçluluk hissettiğiniz şey nedir? En sevdiğiniz mevsim hangisi?

Ailesi hakkında sorular

Yakından tanımak istediğiniz kişilerin ailelerini öğrenmek, onları tanıma sürecinde önemli bir adım olacaktır. Onu kişisel olarak tanımak için ailesi hakkında da bir şeyler bilmeniz gerekir. Birini tanımak için sorulacak sorular arasında yer alan aile ile ilgili sorulara örnekler verelim: Anne-babanız nasıl tanıştı? Ailenizle ne kadar vakit geçiriyorsunuz? En sevdiğiniz aile geleneği nedir? En çok kiminle vakit geçirmeyi seviyorsunuz? Ailenin en yeni üyesi kim? Ailenizde en yakın olduğunuz kişi kim? Neden o? Kendi aileni mi yaratmak istiyorsun? Ailenizde birbirinize isimler takıyor musunuz? Kullanıcı adın nedir? Ailenizle tatile mi gidiyorsunuz? En sevdiğiniz aile anınız nedir? Daha fazla kardeşinizin olmasını ister misiniz? Nereden? Ailenizden hiç bir şey sakladınız mı? Büyürken çevrenizde aileniz var mıydı? Ailenizle ilgili sizi gururlandıran şey nedir?

Rüyalarla ilgili sorular

Bir insanı tanımak istiyorsanız onun hayallerinden de biraz haberdar olmalısınız. Bu nedenle birini tanımak için sorulacak sorular arasında rüyalarına da yer verilmelidir. Nasıl? Bu kadar; Yapılacaklar listenizde neler var? Kendi işinizi kurmak için sınırsız paranız olsaydı ne yapardınız? Bugün dünyadaki son gününüz olsaydı ne yapardınız? Ölümsüz olma şansın olsaydı bunu kabul eder miydin? Eğer dünyanın herhangi bir yerinde yaşama şansın olsaydı, nereyi seçerdin? Hayatınızda bir anı yeniden yaşayabilseydiniz bu ne olurdu? Zamanda yolculuk yapabilseydiniz ne zaman ve nereye giderdiniz? Bütün hayallerini gerçekleştirebileceğini mi sanıyorsun?

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın