Kalbi Olan Bu Filmleri İzlemesin – Korku Film Önerileri 2020

Bildiğiniz gibi son yıllarda vizyona giren korku filmleri korku atmosferini izleyicisine başarılı bir şekilde aktaramıyor. Aynı anda gerçekleşen aynı dizi olay ve rutin eylemlerin artık korku izleyicileri arasında popüler olduğunu söylersek yanılmış olmayız. Pek çok korku filmi izleyicisi de bu durumdan şikayetçi. İzleyecek korku filmi bulamıyorsanız ve canınız sıkılıyorsa doğru yere geldiniz diyebiliriz. Sizler için derlediğimiz insanın kanını donduran korku filmi önerileri sizleri bekliyor.

Göz (2013)

Aynalar ve aynalar. Aynalar bazen insanların korktuğu objelerden biri olmuştur. Gece aynaya bakmak cesaret gerektiren şeylerden biridir. Bu film ayna nesnesi etrafında yapılandırılmıştır. İki kardeş geçmişte olağanüstü ve kötü olaylar yaşamıştır. Artık bu olayları unutup normal bir hayat yaşamak istiyorlar. Karşılaştıkları aynada gizemlerin farkına varan kardeşler bu normal hayatı yaşayamayacaklardır. Üstelik başlarına geleceklerden o kadar habersizler ki. Filmde ani sıçramalar ve gerilim istiyorsanız film tam size göre olabilir. Konusu da karmaşık olan filmden sonra bir daha aynaya bakamayacağınızı varsayıyoruz. Göz filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

Derin Kabus (2014)

Film, yüzyıllar önce güzergah üzerinde dolaştığı söylenen bir toplu mezarı konu alıyor. Film boyunca genç kaşiflerin toplu mezara ulaşma çabalarını izliyoruz. Film, bir kaşifin babasını örnek alarak bir grup kaşifi bir araya getirmesiyle başlıyor. Toplu mezara ulaşmak için yola çıkan grubun başlarına gelecek olaylardan haberi yoktur. Film genellikle kapalı ve dar alanlarda geçtiği için klostrofobisi olanların izlememesini öneriyoruz. Anlık korkular ve uzun süreli gerilim seansları filmi korkutucu kılıyor. Deep Nightmare filmi size iyi bir tavsiye olabilir.

Yüksek Tansiyon (2003)

Buna benzer filmleri hayatınızda birçok kez izlediğinizi varsayıyoruz. High Tension filmi tür açısından pek çok seri katil filmine benzese de hikayesi ve kurgusuyla bu benzerlikten kurtulmayı başarıyor. İki genç arkadaşın okul sınavlarına çalışmak ve biraz dinlenmek için şehirden uzakta bir eve gitmesiyle başlar her şey. Genç arkadaşlar başlarına gelecek olaylardan habersiz evde vakit geçirirken seri katil ortaya çıkar. İki genç arkadaşın bir katile karşı hayatta kalma mücadelesini anlatan film, gerilim dolu anlarıyla korkutuyor. Film her ne kadar şaşırtıcı bir senaryoya ve birkaç mantık hatasına sahip olsa da korku dolu anlar yaşayacağınıza eminiz. Yüksek Tansiyon filmine bir göz atmak faydalı olacaktır.

Cehenneme Bir Adım (2005)

Cehenneme Bir Adım filmi, 6 maceracı kadının adrenalin yaşamak için bir mağaraya girmesiyle başlıyor. Daha sonra düşen ve parçalanan bir kaya, 6 kadını mağarada mahsur bırakır. Mağaranın içindeki labirent benzeri yollar ve tehlikeli yaratıklar 6 kadının kabusuna dönüşür. Mağaradaki canlılar karanlık ortama uyum sağlamışlardır ve kadın avlamak istemeleri çok da uzun sürmez. Yaratıklar bir yana, 6 karakterin deneyimleri bazı sırlarla ortaya çıkıyor. Bazılarının sakladığı sırlar başkaları tarafından duyulunca kaos başlar. Mağaranın içindeki avcılardan kaçıp mağaradan çıkış yolunu bulmak için çabalarken 6 kadın birbirlerine karşı tavır alır. Korkuyu filmde her saniye hissedebiliyorsunuz. Size önerimiz Cehenneme Bir Adım filmine bir şans vermenizdir.

Veronika (2017)

Babaları ölen dört çocuk annesi, geçimini sağlamak için gece yarısına kadar çalışmak zorunda kalıyor. Filmin ismine konu olan en büyük çocuk Veronica, annesi gelene kadar diğer kardeşlerine göz kulak olmak zorundadır. Veronica ise kardeşlerinden bunalmış ve bıkmıştır. Efsanelerde boyutların açılıp kapandığı söylenen güneş tutulması zamanını seçen Veronica, şimdi de ölen babasıyla iletişim kurmak istiyor. Bu iletişim kurma arzusunun ardından filmin ana odağı babası ölen bir aile ve diğer korku unsurlarıydı. Doğaüstü olaylardan hoşlanan ve İspanyol korku sinemasına göz atmak isteyenler için Veronica filmi doğru bir seçenek olabilir.

Ölüm Çığlığı (2007)

Genç muhabir Angela ve kameraman Pablo, itfaiyecileri konu alan bir yapım hazırlıyor. Programla itfaiyecilerin mesleklerinde yaşadıklarını televizyon izleyicilerine aktarmak istiyorlar. İtfaiyecilerin yanında durmak Angela ve Pablo için bir süre sonra sıkıcı olmaya başlar. Ta ki yaşlı bir kadının evinden imdat çağrısı gelene kadar. Angela ve Pablo hemen itfaiyecilerin peşinden giderler. Yaşlı kadının evine vardıklarında farklı çığlıklar duyarlar. Evde yaşayacakları zor anlar hiç kimsenin balayına gelmek istemeyeceği türdendir. Bu filmi izlenecek korku filmleri listenize dahil edebilirsiniz.

Yetimhane (2007)

Yıllar önce yetimhanede büyüyen bir kadın, çocukluğu boyunca kaldığı yetimhanenin harabeye döndüğünü görür. Diğer çocuklara yardım edebilmek için bu binayı yeniden yetimhaneye çevirmeye çalışacaktır. Kadının Simon adında çok tatlı bir çocuğu da var. Film Simon etrafında kurgulanarak izleyiciye korku dolu anlar yaşatmayı amaçlıyor. Zamanla sevimli Simon farklı yaratıklarla arkadaş olur ve onların kontrolüne girer. Sevimli Simon’un evi artık yok. Çoğunun yaptığı aksiyonların çoğunda filmden ürpereceğinize eminiz. Yetimhane filmini izlemenizi tavsiye ederiz.

Karanlık Sır (2017)

Film, kırsal bir bölgede aynı evde yaşayan dört kardeşin hikâyesini konu alıyor. Sakladıkları bir sır varsa, bunların açığa çıkmaması gerekir ki birbirlerinden ayrılmasınlar. Bu sırrın ortaya çıkması halinde kardeşler birbirlerinden ayrılma tehlikesiyle karşı karşıya kalacaktır. Bu sır annelerinin ölümüdür. Bu sırrı saklamaya çalışırken diğer tarafta işler giderek zorlaşıyor. Dört kardeşin yaşadığı evde şeytani bir varlık ortaya çıkmıştır. Son yılların en iyi korku filmlerinden biri olan Dark Secret filmini mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Otopsi (2016)

Hikaye, bir aile evinde işlenen üçlü cinayetin şerif tarafından ortaya çıkarılmasıyla başlar. Daha sonra evin bodrumunda bir ceset bulunacak. Kimliği belirlenemeyen bu cesedin adı Jane. Otopsi konusunda deneyimli Tommy ve oğlu Austin, bu cesedi incelemekle görevlendirilir. Hemen cesedi incelemeye başlayan ekipler, ceset üzerinde farklı bulgularla karşılaşıyor. Dişleri kırılmış, dili kesilmiş cesedin ciğerleri simsiyahtır. Bu sırada Tommy’nin kedisi yaralı olarak havalandırma deliğinden çıkar ve bu durum olayın gidişatını değiştirecektir. Fırtınanın çıkması ve elektriklerin kesilmesiyle iki otopsi uzmanı köşeye sıkışır. Tek yapmaları gereken cesetten kurtulmak. Autopsy adlı filmin her dakikası gerilim dolu, korku filmi izlemek isteyenler için güzel bir tavsiye olabilir.

Dahası: En İyi Hayatta Kalma Filmi Listemize de göz atabilirsiniz.

Check Also

Pera Palas’ta Gece Yarısı’nın Yeni Sezon Çekimleri Ne Zaman Başlıyor?

Emre Şahin’in yönettiği, senaryosunu Elif Usman’ın yazdığı, başrollerinde Hazal Kaya, Tansu Biçer ve Selahattin Paşalı’nın …

Bir yanıt yazın