İstanbul Medeniyet Üniversitesi – Obilsin

Yeni nesillerin yetişmesi için üniversite eğitimi almak önemli bir faktördür. Gençlerimizin ileriki hayatlarında kariyer seçimlerini okudukları okulla bağlantılı olarak yapmaları gerekiyor. İnsanların hayallerindeki kariyere ulaşabilmeleri için iyi bir eğitim almaları gerekmektedir. Diploma aynı zamanda yeni iş hayatları için de olmazsa olmaz bir belgedir. Bu belge ile kişiler branşlarına uygun iş aramaya başlarlar. Tüm bu mücadeleler arasında elbette tamamlanan okulun adı da büyük önem taşıyor. İyi bir eğitim almak isteyenlerin tercihleri ​​arasında İstanbul Medeniyet Üniversitesi yer almaktadır. Buranın gençlere sunacağı çok şey var. İstanbul’un köklü üniversiteleri arasında yer alan okulun birçok bölümü bulunmakta ve binlerce öğrenci eğitim görmektedir. Alınan eğitimler uygulamaya da dönüştürülebilir. Çünkü gençlerimizin böyle bir öğrenmeye ihtiyacı var. Uygulanmayan her şey çabuk unutulur. Burada hem öğrenciler hem de akademik olarak okuyan herkes için birçok fırsat var. Üniversite şehir merkezinde olduğundan yurt ve barınma ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabilirler. Ulaşım da oldukça kolaydır. İstanbul’un her yerinden metro, metrobüs ve otobüsle rahatlıkla okula gidebilirsiniz. Okulun kantin ve kafeterya bölümlerinde kişiler sağlıklı ve dengeli beslenebilmektedir. Üniversitenin uygulamaya ve araştırmaya yönelik eğitimi modern laboratuvarlarla desteklenmektedir. Ayrıca okuldaki kütüphane insanların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak düzeydedir. Kitaplar, dergiler, elektronik yayınlar ve modern kütüphane anlayışı okulda öğrenciler tarafından sıklıkla kullanılmaktadır. Kütüphane hem vize döneminde ders çalışmak hem de boş zaman geçirmek için vazgeçilmez bir yerdir. İnsanların boş zamanlarını eğitim ve öğretim dışında geçirmek için kampüste birçok farklı aktivite yapması mümkündür. Ayrıca voleybol, basketbol, ​​futbol, ​​satranç oynama ve kişisel gelişimlerini sağlayacak birçok oyuna katılma imkanına da sahip oluyorlar.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Konumu ve Bölümleri

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Burası bir devlet okulu. 2010 yılında eğitime açılmıştır. İstanbul’un Kadıköy semtinde bulunmaktadır. Okulun 9 fakültesi ve 2 yüksekokulu bulunmaktadır. 7 araştırma merkezi bulunmaktadır. Okulda 69 bölüm bulunmaktadır ve 7.500 öğrenci eğitim görmektedir. Bölümlerden bahsedecek olursak: Diş Hekimliği Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Fakülte Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, bu fakültelerin hepsinde iyi bir eğitim almanız gerekiyor. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sen de katılabilirsin. Okuldaki uygulamalı dersler, akademik kadro ve zengin laboratuvar ile kaliteli bir eğitim almanız mümkün.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde Uluslararası Staj İmkanı

İstanbul Medeniyet Üniversitesiöğrencilerine sadece kendi okulunda değil, uluslararası alanda da eğitim alma ve yabancı dillerini geliştirme fırsatı sunmaktadır. Farklı ülkelerden öğrenci ve öğretim elemanı temini ve yabancı dillerin geliştirilmesi ile uluslararası ilişkilere de büyük önem vermektedir. Bu amaç doğrultusunda İstanbul Medeniyet Üniversitesi Ayrıca öğrenci ve öğretim elemanlarını Erasmus, Mevlana ve ikili iş birliği anlaşmalarıyla yurt dışına göndermektedir. Yurt dışında staj yapmak ve ikili değişim programından yararlanmak istiyorsanız bu okulu tercih edebilirsiniz. Üniversitede mevcut bölümler arasından yeteneğinize ve isteğinize göre bölümün puanını öğrenerek tercihlerinizi yazabilirsiniz. Okulun çok geniş bir alanda yer almaması size ekstra avantaj sağlayacaktır. Gençlerimizi ikili ilişkilerin bol olduğu, eğitmenlerle diyalogların çok keyifli olacağı bir ortam bekliyor. Üniversite sınavı öncesinde tercihinizi yaparken; Taban puan, Türkiye’nin başarı sıralaması ve bölüme ne kadar kontenjan açılacağı gibi bilgilerin incelenmesi doğru tercih yapılmasında büyük etken olacaktır. Tercih sıralamasında istediğiniz bölümü doğru yere yazmanız avantajlı olacaktır. Ne istediğini bilen gençler, istedikleri bölümleri seçerek bu üniversitede okuma şansına sahip olacaklar.

Check Also

Geceye Bir Söz Bırak

Geceye Bir Söz Bırak: Şiirin büyüsünü paylaşabileceğiniz, duygularınızı ifade edebileceğiniz bir platform. Kendinizi şiirle anlatırken, diğerleriyle de bağlantı kurun.

Bir yanıt yazın